Halkçı Liseliler Niğde İl Başkanı Hasan Yılmaz, son günlerde Türkiye gündeminin ilk maddeleri arasında yer alan Atatürk’ün resmine yapılan hakaretle ilgili yazılı basın açıklaması yayımladı.
Başkan Yılmaz açıklamasında; ‘’Liseli, vatanperver, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ebediyen ilerleyen, gençliğin korkmayan, yılmayan, her daim halkın safında, güçsüzün yanında yer alan Halkçı Liseliler Niğde İl Başkanlığı olarak bu gün son dönemlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e karşın yapılan ahlaksızca saldırılara karşın yönetim kurulumuzla beraber toplanmış bulunmaktayız dedi. Geçtiğimiz günlerde 17 yaşındaki bir lise öğrencisinin sosyal medya üzerinden yayınlanan videosunda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün maneviyatına karşın yapılan saygısızlığa bir kez daha şahit olduk. Akıllarınca Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü küçültmeye çalışan bu zihniyet haddini aşmaya devam ediyor defi. Peki, bu zihniyet gücünü kimlerden ve nereden alıyor?
Bu sorunun en temel yapısında ki ana sebep bozulmuş, yozlaşmış mevcut eğitim sisteminde yatmaktadır. Bunun yanında ülkemizin milli bütünlüğüne zarar veren tarikat ve cemiyetlerin, başta eğitim kademeleri olmak üzere birçok sosyal medya platformunda yapılanarak genç zihinlere, kendi uydurma tarihlerini aşılamaya çalışması bir yana, dini inancını sömürerek kendi bölücü amelleri ve işlerinde kullanmak istemesiyle beraber, bu yapılanmaya göz yuman şahısların verdiği desteklerle hadlerini aşmaya devam ediyorlar… Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 ilkesini bir kırmızıçizgi olarak belirleyen Halkçı Liseliler Niğde İl Başkanlığı olarak bu yapılanmalara karşın sesimizi daima gür şekilde çıkartmaya devam edecek, bu yapılanmaların genç zihinleri zehirlemesine izin vermeyeceğiz dedi.
Bir kez daha Ülkemizin manevi ve milli değerlerine saldırarak vatanımızın bölünmez bütünlüğüne zarar vermeye çalışan dâhili ve harici bedhahların piyonu haline gelmiş şahıslara karşın bütün liseli genç kardeşlerimizi Halkçı Liseliler Niğde İl Başkanlığına davet ederek, mücadelemizde saf almaları için çağrıda bulunuyorum.” dedi.
(Dahi GEDİK)