Bor FTR şifa dağıtıyor Bor FTR şifa dağıtıyor

Yeşilburç köyü ile ODTÜ kavşağı arasına yapılacak olan Yeşilburç Bisiklet Yolu Projesi için Niğde Valiliğinde protokol imzalama programı düzenlendi.
ODTÜ kavşağından başlayıp Yeşilburç Köyü girişine kadar olan 2 bin 200 metrelik güzergahı kapsayan proje, Niğde Belediyesi ve Niğde İl Özel İdaresi eliyle uygulanacak. Yapılacak projede bisiklet ve yürüyüş yolları, yeşil bant uygulaması, açık hava spor aletleri, bisiklet parkları ve dinlenme bankları yer alacak olup, 2 bin 200 metrelik proje güzergahının tamamında güneş enerjili aydınlatma sistemlerinden faydalanılacak.
Protokol imza programında açıklamada bulunan Niğde Valisi Cahit Çelik, hareketli yaşam tarzına vurgu yaparak; “Bildiğiniz üzere Belediye Başkanımızla birlikte geçtiğimiz hafta sonunda Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdik. İnsan sağlığına bakıldığında birçok rahatsızlığın tek düze bir yaşam ve hareketsizliğe bağlı olduğu ortaya konuluyor. Günümüzde insanlarımız yaşadığı rahatsızlıklardan ötürü Fizik Tedavi hastanelerine başvurmaktadır. Oysa hayatımızı hareketlendirirsek birçok rahatsızlığı bertaraf etmiş oluruz.  Bunu yürüyüş yaparak, bisiklet kullanarak ve daha birçok spor dalında yapacağımız etkinliklerle gerçekleştirebiliriz.
Niğde Belediyemiz ve Niğde İl Özel İdaremiz 2 bin 200 metrelik yeni bir yürüyüş yolu ve bisiklet parkuru projesi hazırlamışlar. İlimiz açısından son derece mutluluk verici bir gelişme. Bugün Sayın Belediye Başkanımıza birlikte bu projenin hayata geçmesi için imzalarımızı attık. İlimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Projenin uygulanmasında emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi. İmza protokolünde Niğde Valisi Cahit Çelik ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir imza atarken, programda İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Nebol’de hazır bulundu.
(Dahi GEDİK)