Üniversite Güvenlik Toplantısı, geçtiğimiz gün Niğde Valisi Cahit Çelik Başkanlığında Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) ve bağlı yüksekokulların yeni akademik yıl öncesinde alınan ulaşım, güvenlik önlemleri ve alınabilecek ilave önleyici tedbirlerin görüşüldüğü Üniversite Güvenlik ve Koordinasyon Toplantısı, Vali Çelik’ in başkanlığında gerçekleştirildi.
Valisi Cahit Çelik toplantının açış konuşmasında yeni akademik yılın tüm paydaşlara hayırlı olmasını dileyerek; “Bugün, üniversite yerleşkesi ve çevresinde alınan trafik ve asayiş tedbirlerini istişare etmek ve alınacak yeni ilave tedbirleri değerlendirmek için bir araya geldik dedi. Bizim yegâne amacımız Türkiye’nin farklı bölgelerinden ilimize gelen ve bizlere emanet edilen öğrencilerimizin huzur ve güven ortamında iyi bir eğitim almaları sağlayarak, 2023-2024 akademik yılını kazasız belasız bir şekilde tamamlanmasıdır. Bu vesile ile 2023-2024 akademik yılının öğrencilerimize ve bütün akademisyenlerimize, üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Toplantıda, Ömer Halisdemir Üniversitesi yerleşkesinde ve ilçelerde bulunan meslek yüksekokullarda yüksek öğrenimde sorunsuz bir akademik yıl geçirilmesi için yapılan mevcut çalışmalar, üniversitede olması muhtemel asayiş olayları ile üniversite yurtlarının ulaşım ve güvenlik sorunları ele alındı. Ayrıca, yaşanabilecek olumsuz durumların önlenmesi için ilgili tüm kurumlar tarafından koordinasyon içerisinde çalışılarak üniversite ve yurt bölgelerinde alınacak tedbirler değerlendirildi.
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Niğde Valisi Cahit Çelik’ in yanı sıra NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı J. Albay Gürol Okyar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
(Dahi GEDİK)
uni-toplantisi(2)