CHP Genel Başkan Yardımcısı Adem’den gazetemize ziyaret CHP Genel Başkan Yardımcısı Adem’den gazetemize ziyaret

15 Temmuz hain darbe girişiminde ortaya koyduğu dirayetle gönülleri fetheden Vali Yavuz, yaşam savaşını kaybetti
Yaklaşık 3 aydır kanser hastalığı ile mücadele eden Yavuz, Ankara’da tedavi gördüğü özel bir hastanede yoğun bakıma alınmıştı. Özellikle de 15 Temmuz hain darbe girişiminde, Trabzon valiliği görevinde bulunan ve hain darbe girişiminin püskürtülmesinde etkin rol oynayan Vali Yücel Yavuz’un vefatı Trabzon’u derin yasa boğdu. 
YÜCEL YAVUZ KİMDİR?
1966 Karabük’ün Safranbolu doğumlu olan Yücel Yavuz, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu
Mülki İdare Amirliği mesleğine Samsun Kaymakam Adayı olarak başladı. 
Rize-Ardeşen ve Bartın-Kurucaşile ilçelerinde Kaymakam vekilliği, Bartın (Ulus),  Tunceli (Ovacık),  Kastamonu (Araç), Erzurum (Oltuu) ve  Bursa (Yenişehir) ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı.
Askerliğini uzun dönem yedek subay olarak ifa etti. Kaymakam Adaylığı döneminde yabancı dil öğrenmek üzere bir yıl süreyle İngiltere’ye gönderildi. 
2000 yılında Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında Yüksek Lisans yapmak üzere yine bir yıllığına gönderildiği İngiltere’nin Exeter Üniversitesindeki eğitimini başarı ile tamamladı.
İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve en son Bakanlık Hukuk Müşaviri olarak görev yapmakta iken 21 Mayıs 2014 tarih ve 2014/6366 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümüşhane Valiliğine atandı. 2016 yılında Trabzon valiliğine atanan, 2018 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Yücel Yavuz evli ve iki çocuk babasıdır.
(Haber Merkezi)