Valiler Kararnamesi ile Ağrı Valiliği’ne atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğdelilere hitaben bir veda mesajı yayımladı.
GÖNÜL BİRLİĞİMİZ EBEDİDİR
Vali Koç mesajında ,” Saygıdeğer Niğdeli Hemşerilerim,12 Mayıs 2022 tarihinde büyük bir heyecan ve mutlulukla başladığım Niğde Valiliği görevimden Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensip ve takdirleri ile Ağrı Valisi olarak atandığımdan dolayı çok sevdiğim Niğde'den, sizlerden ayrılıyorum. Fakat gönül birliğimiz ebedidir.
Anadolu'nun parlayan yıldızı, medeniyetlerin yaşatıldığı aydınlar kenti Niğde'de görev yapmış olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Niğde, benim yaşamımda çok özel bir şehir. Bu kadim şehir ile aramda çok güçlü bir bağ olduğuna yürekten inanıyorum. Ben, eşim ve çocuklarım gecen bu süre içerisinde Niğde'yi ve Niğdeli hemşerilerimizi çok sevdik, kalıcı dostluklar edindik ve güzel şeylere tanıklık ettik. Niğde de bize karşı gönüllerini ve kapılarını açtılar, kendimi Niğde’nin bir evladı gibi görmemi sağladılar.
Her bulunduğum ortamda dile getirdiğim gibi “Ben de dağın öteki yakasındanım” o nedenle bu toprakla yabancı değildim. Hiç öyle görmedim.’ dedi.
NİĞDE'Yİ TÜM ALANLARDA HAK ETTİĞİ SEVİYEYE TAŞIMAYA ÇALIŞTIK
Vali Koç mesajının devamında; ‘Sevgili Niğdeli Hemşerilerim, Türkiye Yüzyılı anlayışı ve hedefleri doğrulusunda; milletvekillerimiz, belediyemiz, üniversitemiz, bürokratlar, akademisyenler, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisinde ortak aklın öncülüğünde yapılabilir ve uygulanabilir projeleri hayata geçirerek Niğde'yi tüm alanlarda hak ettiği seviyeye taşımaya çalıştık. Görev yaptığım süre içerisinde önceliğim; Niğde'ye ve hemşerilerime faydalı hizmetler sunulmasına katkı sağlamak, görev sürem bittiğinde de; taşında, toprağında ve özellikle de hemşerilerimin yüreğinde "hoş bir seda" bırakmak olmuştur. Yürüttüğümüz tüm çalışmalar da ve projeler de "ortak akıl", "yönetişim kültürü" ve "uzmanlaşmayı” öncelememizin yanında devlet-millet kucaklaşmasına da önem verdik. Görev sürem boyunca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şefkatli elini hemşerilerime hissettirmek için Niğde'nin her köşesini ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşmaya çalıştım. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek olan yatırım ve hizmetlerin hızlı ve verimli bir biçimde vatandaşlarımızla buluşmasını sağlamak için büyük çaba gösterdim.’ sözlerini kullandı.
NİĞDELİ HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM
Koç mesajının sonunda ,”Bana Niğde'ye hizmet etmeyi nasip eden yüce Allah'a şükrediyor, bu imkânı sunan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya‘ya ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.
Bu süreçte birlikte uyum içerisinde çalıştığımız; değerli milletvekillerimize, Niğde Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza, vali yardımcıları ve kaymakamlara, İl Genel Meclisimize, Kent Konseyimize, kıymetli yargı mensuplarına, askeri erkâna, Rektörümüz ile üniversitemizin kıymetli mensuplarına, il müdürlüklerimize ve tüm kamu görevlilerine, mesai arkadaşlarıma, siyasi partilerimizin il ve ilçe teşkilatlarına, meslek örgütlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, hayırseverlerimize, basın mensuplarımıza, özellikle de beni Niğde'nin bir evladı gibi gören her türlü hizmetin en güzeline layık olan Niğdeli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle sizlere veda ediyor, haklarınızı helal etmenizi istiyor, dualarınızı bekliyor, hepinize saygı, sevgi ve selamları sunuyorum. Allah’a ısmarladık. “ Sözleriyle veda mesajını tamamladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı valiler kararnamesi ile Ağrı Valisi olarak atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, 16 Ağustos 2023 Çarşamba günü (yarın) saat 10:00’da Niğde Valiliği Bahçesinde düzenlenecek uğurlama programı ile Niğde’ye veda edecek.
(Dahi GEDİK)