Niğde HEM özel öğrencilerinden İl Müdür’ü Yaşar’a hediye Niğde HEM özel öğrencilerinden İl Müdür’ü Yaşar’a hediye

Niğde Valisi Cahit Çelik İlk Öğretim Haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Vali Çelik mesajında; ‘’istikbalimizin teminatı çocuklarımız, milli eğitim camiasının değerli idarecileri ile kıymetli öğretmenlerimiz ve saygıdeğer velilerimizle birlikte yeni bir eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Bilindiği üzere eğitim-öğretim oldukça meşakkatli ve yoğun emek isteyen bir süreçtir. Bu süreçte, evlatlarımızın maddi ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra onların ruh dünyasına inerek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim vermek yegâne amaç olmalıdır. Bu amaç etrafında öğretmen, aile ve çevrenin buluşması başarının temel koşuludur. Bu buluşma sayesinde başarılı, vatanını seven, milletine gönül bağı ile bağlı erdemli insanlar yetiştirmek mümkündür dedi.
Sevgili öğrenciler, okullarımızda yeni ufuklara yönelecek, kendinizi her konuda geliştireceksiniz. Şunu unutmayınız ki; insanın yaşam çizgisini, inandığı değerler belirler. Her zaman iyinin, güzelin, faydalının peşinde olun. Sizler; millet, bayrak ve vatan sevgisiyle büyüyecek; ülkemizin geleceğini inşa edeceksiniz. Bu doğrultuda sizlere düşen görev, Başöğretmen Atatürk’ün koyduğu muasır medeniyet seviyesini yakalamak için çok çalışmaktır.
Sevgili çocuklar; büyük Türk milletinin bir ferdi olarak sahip olduğunuz gücünüze inanın. Kıymetli öğretmenler, değeri anne-babalar! Geleceğimizin teminatı yavrularımıza, milli birlik ve beraberliğimizi, vatan ve millet sevgi ile pekiştirecek eğitimi vereceğinize inanıyor; 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının başta öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.’’ dedi.
(Dahi GEDİK)