Niğde Valisi Cahit Çelik '1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Vali Çelik mesajında; ‘Milli kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, geçmişin tecrübelerini günümüze aktarıp, geleceğe ışık tutarak bizleri bugünlere getiren ulu çınarlarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum dedi.
Bugün aile olmanın kutsallığına olan inancımızla evlatlarımızı yetiştirebiliyorsak, bu atalarımızın geçmişten bugüne bizlere kazandırdığı öğreti ve değerler sayesindedir. Bizler, onların kıymetli mirasları sayesinde gelecek kuşaklara el uzatabiliyoruz. Onların gölgesinde büyüdük ve yetiştik. Dolayısıyla onlara her durumda hizmet ve hürmet etmek, gerek fert olarak gerekse Devlet olarak asli görevimizdir’’ dedi.
Vali Çelik açıklamasının devamında; ‘’Toplum olarak; yaşlılarımıza hayatın her döneminde saygı gösterip hoşgörülü olmak, vefakâr davranmak, onların hayır dualarını almak yegâne görevimiz olmalıdır. Bizler, toplum olarak büyüklerine hizmeti ibadet kabul eden köklü bir medeniyetin temsilcileriyiz. Tarihimizin her döneminde atalarımızı baş tacı ederek onların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiş; bu sayede toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmışızdır dedi.
Büyüklerimizin yaşam kalitesinin korunması ve iyileştirilmesi, hayatlarını sağlıklı bir biçimde sürdürebilmeleri için Devletimiz, “Sosyal Devlet” olmanın yükümlülükleri kapsamında gerekli çalışmaları yapmakta ve projeler hayata geçirmektedir. Bizlerin de öncelikli hedefi, hayatlarının büyük bir bölümünde topluma ve ülkesine hizmet etmiş büyüklerimize sunulan projeleri titizlikle takip etmek ve verilen hizmet kalitesini daha da artırmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, ulu çınarlarımızın her zaman başımızın tacı olduğunu belirterek; Yaşlılar Günü’nü kutluyor, ömürlerinin her anını sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamalarını temenni ediyorum’’ dedi.
(Niğde Valiliği)

Başkan Kıvrakdal: Can Atalay vakit kaybetmeden salıverilmeli Başkan Kıvrakdal: Can Atalay vakit kaybetmeden salıverilmeli