Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü tarafından düzenlenen Niğde 2’nci Ulusal Kısa Film Festivali tamamlandı. Üç gün süren festivalin ardından düzenlenen törende dereceye giren katılımcılara ödülleri takdim edildi. Niğde Ömer Halisdemri Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Çiçek, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, İletişim Fakültesi Dekanı Ziya Avşar, akademik ve idari personeller ile öğrenciler  ve sinemaseverler katıldı.
İlk olarak 2021 yılında gerçekleştirilen ve pandemi nedeniyle çevrim içi (online) düzenlenen festival, bu yıl yüz yüze olarak gerçekleşti. Kurmaca, Belgesel ve Öğrenci Filmleri olmak üzere üç ayrı kategoride 24 filmin sinemaseverlere beğenisine sunulduğu festivalde, ayrıca konuk yönetmenler ile jüri üyelerinin katılımlarıyla beş ayrı söyleşi de düzenlendi.
KAZANAN PROJELERE ÖDÜĞLELRİ VERİLDİ
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nafiz Tok yaptığı konuşmada; ‘’Törenimize gelen ve festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kazanan katılımcıları ise tebrik ediyorum. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi olarak kültür ve sanata her zaman önem verdik ve vermeye devam edeceğiz. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz bu festivalimizi ise bir gelenek haline getirmek istiyoruz’ dedi.
ÖDÜL ALAN KISA FİLMLER
Öğrenci Film Mansiyon Ödülü: Simbiyoz 
Öğrenci Filmleri Ödülü: İnsan Örtüsü
Belgesel Filmde En İyi Film Ödülü: Cevizin Altında
Kurmaca Filmde En İyi Film Ödülü: Salça
(Dahi GEDİK)