Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversite öğrencilerine verilecek ücretsiz 10 gb'lik internetle ilgili olarak “Bu ayın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz ama yetişmezse de kasım ayının başında hazır olmuş olacak” dedi. 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2023-2024 Akademik Yıl Açılış ve EKEV-2023 Akademik Bilim Sanat ve Spor Ödülleri Töreni'ne katıldı. Bakan Uraloğlu, öğrencilerle buluşmasında Filistin'deki insanlık dışı uygulamaları ve dramı üzüntüyle takip ettiğini söyledi. Saldırıları şiddetle kınadığını belirten Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takibi ve girişimiyle yakın zamanda huzur atmosferinin yakalanmasını temenni ettiğini dile getirdi. Ödül töreninde konuşan Bakan Uraloğlu, üniversiteler bilimsel hayatın olduğu kadar toplumsal hayatın ve demokrasinin önde gelen kurumları olduğunu, bilgiyi kullanamayan, üretemeyen ve dönüştüremeyen toplumların ayakta kalmasının mümkün olamayacağını söyledi.  
Uraloğlu, üniversite öğrencilerine yönelik verilecek 10 GB internet paketiyle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Uraloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı'mızın sizlere vadettiği 10 GB internetle ilgili süreci aşağı yukarı tamamladık. Gençlik ve Spor ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bu ayın sonuna yetiştirmeye çalışıyoruz ama yetişmezse de kasım ayının başında hazır olmuş olacak" dedi.
TÜRKİYE YÜZYILI İLE YENİ BİR TARİHİ BAŞLANGICA HAZIRLANIYORU
Bakan Uraloğlu, öğrencilerle buluşmasında bugüne kadar yapılan ulaştırma ve altyapı alanındaki gelecek planları da sunum eşliğinde detaylı bir şekilde aktardı. 
Uraloğlu, “Bu çağ, daha güvenli ve çevreye duyarlı, mobilite, dijitalleşme ve lojistik dinamikleriyle şekillenen, yeni bir dönem olacak. Son 21 yılda ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısına harcadığımız yaklaşık 194 milyar dolar ile bu alanlarda çok önemli mesafeler kat ettik. Cumhuriyetimizin 100. yılında kaydetmiş olduğumuz önemli yatırımlar ve gelişmeler ile stratejik konumumuzun gereğini en iyi şekilde değerlendirerek ülkemizi uluslararası alanda vazgeçilmez bir düzeye taşıdık. 2002 yılında 6 bin 100 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 29 bin 100 kilometrenin üstüne çıkardık. Ülkemizi Avrupa’da 6., dünyada 8., Yüksek Hızlı Tren İşletmecisi olan ülke yaptık. İç hat uçuş nokta sayımızı 26’dan 57’e, dış hat uçuş ağımızı 60’tan 343 noktaya yükselttik. 149 olan liman sayımızı ise 217’ye, 37 olan tersane sayımızı ise 84’e çıkardık. Bunları birazdan sizlerle paylaşacağım sunumda daha da detaylandıracağımdan uzatmak istemiyorum ama özetle demek istediğim; Türkiye’de altyapıyı tamamladık” dedi.
(Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı)