Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, sıcaklıkların yarından itibaren yurt genelinde düşmesinin beklendiğini, yine de yurdun batı, iç ve güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyredeceğini bildirdi. Ülke genelinde etkili olan sıcak hava dalgası nedeniyle Türkiye bunaltıcı sıcaklarla boğuşurken, vatandaşlar serinlemek için her yolu deniyor. Özellikle Marmara Bölgesi'nde her gün öncesinden sıcak oluyor. Barajlardaki su seviyeleri dahi hızla düşüyor. Vatandaşlar ise havaların ne zaman serinleyeceğini merak ediyor.
Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, yurt genelinde görülecek hava sıcaklıklarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
SICAKLIKLAR YURT GENELİNDE DÜŞECEK
Sıcaklıkların yurt genelinde düşmesini beklediklerini aktaran Çelik, yine de yurdun batı, iç ve güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiğini belirtti.
İÇ ANADOLU VE DOĞU ANADOLU'NUN GÜNEYİNDE 4-5 DERECE DÜŞECEK
Yarından itibaren sıcaklıkların İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyinde 4-5 derece azalacağını bildiren Çelik, Doğu Karadeniz, Kars ve Ardahan çevreleri dışında yurt genelinde yağış beklenmediğini, havanın çoğunlukla az bulutlu ve güneşli olacağını kaydetti.
Çelik, Marmara Bölgesi'nde kuzeydoğudan esen kuvvetli rüzgarların 3 gün daha etkisini devam ettirmesinin beklendiğini, hafta ortasından itibaren rüzgarın etkisini kaybedeceğini belirtti.
(Haber Merkezi)