Şair ve yazar Sedat Çağlar’ın 4’ncü kitabı olan “İÇİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET” ülke genelinde faaliyet gösteren Ekin Yayınevi tarafından baskıya alınarak kitap mağazalarındaki raflarda yerini aldı. Kitap, internet üzerinden de sipariş vererek kitap satın alınabilecek.
Sedat Çağlar’ın daha önce sırasıyla 2021 yılı ekim ayında “Manifesto”, 2022 yılı ocak ayında “Yürekten Kaleme” isimli şiir kitabı ve 2022 yılı haziran ayında da “Niğde Deklarasyonu Niğde’nin Kalkınması ve Gelecek Vizyonu” isimli kitabı yayınlanmıştı.
ERDEMLİLİĞİN BAŞARIYI SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GETİRDİĞİNDEN BAHSETTİK
Yazar Sedat Çağlar yeni kitabı “İÇİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET” ile ilgili açıklamasında, “Kitabın ana fikri, okuyucularımıza yaşamlarında güçlü ve başarılı olmaları için yol göstermektir. İş dünyasında zirveye nasıl ulaşabileceklerini, nasıl güçlenebileceklerini ve sürdürülebilir başarıyı nasıl yakalayabileceklerini anlattık. Güce nasıl sahip olunacağını tartışırken aynı zamanda sürdürülebilir gücün mümkün olup olmadığını sorguladık. Başarmak için asgari nelere ihtiyaç duyacağımızı ortaya koymaya gayret gösterdik. Bir yandan da başarıya giden yolda bize zırh ve silah olacak kavramları irdeledik. Başarı bir şekilde yakalayabileceğimizi ancak başardığımızda erdemli kalıp kalmadığımızı tartışarak muhasebe ettik. Başarıyı hedeflerken aynı zamanda ahlaki değerleri de korumamız gerektiğini savunduk. Erdemliliğin başarıyı sürdürülebilir hale getirdiğinden bahsettik. Okuyucularımızın motivasyonunu yükseltmek için başarı hikâyelerini sizlere anlatmaya çalıştık.” dedi.
EN BÜYÜK GÜÇ İNANCINIZ OLACAKTIR
Yazar Sedat Çağlar okuyucularına hitaben, “Başarabilirsiniz. Yeter ki inanın. Başaracağınıza inanın. İnanmış bir kişiyi mağlup edecek bir gücü tanımadım ben. Büyük mücadeleler vermiş ve büyük zaferler kazanmış insanların ortak noktası inanmış olmalardır. İç sesiniz şunu söylemeli: “Ben bu işi başarabilirim.” işte bu kısa cümle sizlere başarının kapılarını açacaktır. Unutmayın sahip olabileceğiniz en büyük güç inancınız olacaktır. Başarmak hedefiyle çıktığınız yolda inancınız sizlerin zırhı olacaktır. Azimli olun. Bir o kadar da inatçı olun. Önünüze çıkan engeller kesinlikle sizi yıldırmasın. Hiç kimse çıkmış olduğunuz yola gül dökmeyecek ama diken dökenler olacaktır. Hayal edin. Hayal etmekten çekinmeyin, hayal etmekten korkmayın da. Tarihe ismini yazdırmış ve geçmişten günümüze herkesin zihinlerinde yaşayan insanlar hep hayal etmişlerdir. Hayalleriniz fikirlere dönüşür, fikirleriniz hedeflere dönüşür, hedeflerinizse eylemlere dönüşür. Eylemlerinizin başrol oyuncusu olun. Senaryosunu sizin yazdığınız filmin aktör veya aktrisi siz olun. Başrol oynamaktan ve lider olabilmekten ne korkun ne de çekinin. Bu yolda ihtiyaç duyduğunuz tek şey, özgüveniniz olacaktır. Özgüveni yüksek olan insanlar her daim kararlı bir birey olmuşlardır. Kararlı olun ve kararınızdan asla vazgeçmeyin. Almış olduğunuz kararları ısrarla uygulamaya çalışın. Aldığınız her kararı eyleme çevirdikçe etrafınızda güçlü ve istikrarlı bir birey olarak tanınacaksınız. Daima benzerleriniz olacaktır. Benzerlerinizden sizleri ayırt eden pozitif farklılıklarınız olsun. Farkındalık oluşturun. Özgün olun.
Hiç kimse size talip olmadığınız bir şeyi altın bir tepside sunmaz. İsteyin ve istediğinizi elde edebilmek için mücadele edin. Risk almaktan çekinmeyin. Keyifle ve beğenerek okumanızı temenni ediyorum. Sözleriyle açıklamasını tamamladı.
(Dahi GEDİK)

Mahkumları meslek sahibi yapacak proje protokolü imzalandı Mahkumları meslek sahibi yapacak proje protokolü imzalandı