Niğde Belediyesi, şehrin çeşitli bölgelerinde başlattığı altyapı ve üstyapı çalışmalarını yoğun mesai ve tempoyla sürdürüyor. Aşağı Kayabaşı Mahallesi Saygı Sokak’ta kısa bir süre önce yağmur suyu hatlarının yenilenmesiyle başlayan çalışmalar, asfalt serim işleminin tamamlanmasıyla son buldu.
Ekiplerin, gece gündüz demeden, önce altyapı, ardından asfalt serimi, kaldırım ve çevre düzenlemesini jet hızıyla tamamlayarak yolu, modern ve güvenli bir şekilde kullanıma açması, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.
ALTYAPI VE ÜSTYAPI YENİLEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Niğde Belediyesi’nin kentin değişimi, dönüşümü ve güzelleştirilmesi için başlattığı çalışmalar, kentin her noktasında bütün hızıyla devam ediyor.
Kent merkezinde, Niğde Belediyesi’ne bağlı ekipler, ihtiyaç duyulan noktalarda yağmur suyu, kanalizasyon ve içme suyu hatlarını yaparken, bazı noktalarda ise altyapı ve üst yapı yenileme çalışmaları da devam ediyor.
Bu çalışmalar kapsamında, kentin en işlek noktalarından Saygı Sokak’ta, altyapı ile başlayan çalışmalar, önceki gün asfalt serimi ile tamamlandı.
Hem Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü hem de Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin, gece gündüz demeden çalışarak, altyapı çalışmalarından sonra, asfalt serimi ve kaldırım çalışmalarını da tamamlayarak modern bir görünüme kavuşturduğu Saygı Sokak, çevre sakinlerinin kullanımına sunuldu.
BAŞLATTIĞIMIZ ÇALIŞMALARIMIZ, ARALIKSIZ DEVAM EDECEK
Saygı Sokakta rekor sayılabilecek hızla tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, şehrin dönüşümü, değişimi ve güzelleştirilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti. İhtiyaç duyulan noktalara yeni yollar, yeni kavşaklar açtıklarını, bazı bölgelerde ise başta altyapı olmak üzere yenileme ve düzenleme çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Saygı Sokak’taki çalışmalarımız, Belediyemize bağlı ekiplerimizin, kent genelinde sürdürdüğü koordineli, hızlı, güvenli ve kaliteli çalışmalara örnek teşkil edebilecek bir çalışmaydı. Tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Niğde’mizi modern, kullanışlı, konforlu; sokak, cadde, bulvar ve kavşaklara kavuşturmak için başlattığımız çalışmalarımız, aralıksız devam edecek.” şeklinde konuştu.
SAYGI SOKAKTA HANGİ ÇALIŞMALAR YAPILDI
Altyapı çalışmaları kapsamında, yağmur suyu hattının yenilenmesi amacıyla 800 metre uzunluğunda 400’lük diye tabir edilen koruge borular ile kollektör hattı yapıldı. Gerekli noktalara yağmur suyu ızgaraları monte edilerek, yolda bu birikintilerinin oluşması engellendi. Altyapıda kanalizasyon, su ve elektrik sistemleri de yenilendi. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, üstyapıya geçilerek, asfalt serimi yapıldı, kaldırım ve çevre düzenlemesi de tamamlanarak, yol kısa süre içinde modern, sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanıma açıldı.
(İbrahim UGUN)
Saygı Sokak 4-1
Saygı Sokak 3-1
Saygı Sokak 1-1