Sanayi ve Teknoloji İş Birliği toplantısı yapıldı Sanayi ve Teknoloji İş Birliği toplantısı yapıldı

Önceki gün İYİ Parti lideri Meral Akşener’in aday doğru belirlense idi Niğde’den “ciddi oy alınabilirdi” ifadelerinin ardından bu kez bir eleştiri de CHP listelerinden meclise giren eski değişim hareketi lideri Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’den ilginç bir çıkış geldi.
CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül katıldığı bir programda, seçimlerde iki tur arasındaki sürecin CHP tarafından iyi yönetilemediğini söyledi. "Biz o 15 günü iyi değerlendiremedik" diyen Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekibine de ayrı bir parantez açtı ve "Ekibinde büyük sorun var" diyerek içerisinde Niğde’nin de bulunduğu illerde yeterli çalışmanın yapılmadığını iddia etti.
MANSUR YAVAŞ VE İMAMOĞLU!
Sarıgül katılığı programda, seçimlerde iki tur arasındaki sürecin iyi yönetilemediğini söyledi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı işaret etti.
SÖZLERİNDE NİĞDE VURGUSUDA VARDI
Sarıgül, “O gece sayın Ekrem İmamoğlu ile sayın Mansur Yavaş hatırlayın genel merkezde, genel merkez yöneticileri dahi bypass edildi. Televizyonların karşısına onlar çıktılar. Sonuçtan sonra niye 15 gün devam edilmedi? Bu soruyu niye kendi kendilerine sormuyorlar? Sadece İmamoğlu ve Yavaş değil, altılı masadaki diğer siyasi parti genel başkanlarının da süreci yönetemedi. Biz o 15 günü iyi değerlendiremedik. Niye o 15 gün Yozgat'ta Kırşehir'de Nevşehir'de Niğde'de Sivas'ta Erzurum'da CHP’nin zayıf olduğu Kayseri'de Kütahya'da niye mitinglere gitmediler? Bu soruları niye onlara sormuyorsunuz?” dedi.
SARIGÜL: KILIÇDAROĞLU’NUN EKİBİNDE BÜYÜK SORUN VAR!
Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekibine de programda ayrı bir yer vererek şunları söyledi: “Bu seçimi gerçekten canla başla kadrosu çalışmış olsaydı yüzde yüz alınabilecek olan bir seçimdi. Ekibinde büyük sorun var. Ben söylemek istemiyorum ama inanın ki ekibinde büyük sorun var.” dedi.
(İbrahim UGUN)