Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde 140 dönüm silajlık mısır hasadı yapıldı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, 140 dönüm arazi üzerinde gerçekleşen hasadın merkezdeki hayvancılık uygulamalarında yem olarak kullanılacağını belirtti. Hasadın merkez bünyesinde öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimizin eğitim öğretim ve bilimsel araştırmaları için ayrı bir öneme sahip olduğuna vurgu yapan Rektör Uslu, hasadımızın her iki alan için de hayırlı olması dileklerinde bulundu.
MERKEZİMİZİ DAHA FAZLA GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültemiz ile Merkezimizin faaliyetleri sayesinde Üniversitenin tarım alanında Türkiye’de birinci olduğunu hatırlatan Rektör Uslu, ayrıca ‘‘Merkezimizi her geçen gün daha da geliştirmek istiyoruz. Türkiye’de bu alanda marka olan Üniversitemizi uluslararası ölçekte de önde gelen bir yükseköğretim kurumu yapmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz." dedi.
Program, Rektör Uslu’nun merkez bünyesindeki diğer uygulama alanlarında yürütülen faaliyetleri yerinde incelemesiyle son buldu.
Modern tarım uygulama alanlarındaki eğitim öğretim ve bilimsel araştırma faaliyetleriyle öğrenciler ile bölge çiftçilerine önemli katkılar sağlayan Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde gerçekleşen hasada NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Merkez Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu ve Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinden öğrenciler katıldı.
(Dahi GEDİK)

NÖHÜ’den AB İklim Değişikliği Uyum Projesi NÖHÜ’den AB İklim Değişikliği Uyum Projesi