Başhekim Çetinkaya'dan kutlama mesajı Başhekim Çetinkaya'dan kutlama mesajı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) ile paydaş kurumlar arasında Kadınlara Yönelik faaliyetlere ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.
NÖHÜ ile Niğde Valiliği ve Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında Genç Kadem Üniversite Kulüpleri Mali Destek Programı Kapsamında kurumlar arası iş birliği protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında KADEM Genel Merkezinin hazırladığı Genç KADEM Üniversite Kulüpleri Mali Destek Programı kapsamında KADEM Niğde il Temsilciliğinin sunmuş olduğu Gençlik Projesinin yürütülmesinde Niğde Valiliği, NÖHÜ ve Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile iş birliği kurulması ön görülüyor. Protokol ayrıca Osmaniye’de gerçekleştirilecek gönüllülük bilincinin oluşması, depremden etkilenen vatandaşlarımızın sosyal durumlarının güçlendirilmesi ve yaralarının sarılmasına destek olunmasını hedefleyen “Gülümse Yarınlara” projesine destek vermeyi içeriyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektör Uslu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinin toplumumuzun tüm kesimlerini ilgilendiren konularda Üniversitenin bilim, eğitim öğretim ve kültür sanat alanlarında her türlü desteği vereceğini ifade etti. NÖHÜ Rektörü Uslu, Üniversite tarafından sosyal sorumluluk projelerine verilen desteğin aralıksız olarak süreceğini belirtti.
Valilik binasında gerçekleşen imza törenine NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Umut Zeybek ve Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Genel Sekreteri Zeynep Demir katıldı. İmza töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.
(Dahi GEDİK)