Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) destek personeline Atık Yönetimi Koordinatörü Doç. Dr. Ece Ümmü Deveci tarafından Sıfır Atık temalı eğitim verildi.
NÖHÜ’de atık yönetimine verilen önemin personele aktarılması için hazırlanan eğitimde, birimlerde bulunan atık kutularının kullanım talimatı anlatıldı.
Programda konuşma yapan NÖHÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan; ‘’Hızla tüketilen doğal kaynaklarımızın geleceğimize miras kalabilmesi için “Sıfır Atık”  projesinin öneminin kavranması gerekir. Üniversitemizin bu konudaki çalışmalarının meyvesini toplaması adına destek personelimizin de üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancımız tam olmakla birlikte hepinize çalışmalarınızda başarı ve kolaylık dilerim’ dedi.
Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa NÖHÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Genel Sekreter Vekili Abdulgani Özkan, fakülte ve meslek yüksekokulu sekreterleri ile destek personeli katıldı.
TEŞEKKÜR BELGESİ ALAN BİRİMLER
NÖHÜ  ‘Sıfır Atık’ projesine yaptığı katkılardan dolayı Güzel Sanatlar Fakültesi, İletişim Fakültesi, Tıp Fakültesi ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, programda teşekkür belgesi alan birimler oldu.
Program, birim temsilcilerine teşekkür belgesi takdiminin ardından son buldu.
(Dahi GEDİK)