Toros kurbağalarını hiç böyle görmediniz Toros kurbağalarını hiç böyle görmediniz

Niğde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Halil Demirdilek, düzenlenen ön muhasebe kursları sayesinde 20 kişinin iş sahibi olduğunu belirterek, 9-20 Ekim tarihlerinde ön muhasebe kurslarının altıncısını düzenleyeceklerini duyurdu. Başkan Demirdilek, 2 hafta devam edecek olan kursun 25 kişilik olacağını belirterek, kurs sonunda kursiyerlere kurs katılım belgesi verileceğini sözlerine ekledi.
Düzenlenen kursların işe yerleşmede katkı sağladığını belirten, Niğde SMMMO Başkan Demirdilek, “Geçen yıl Mayıs-Haziran aylarında başlatmış olduğumuz ön muhasebe kurslarını belli bir takvime bağlı olarak bu yıl da devam ettiriyoruz. Muhasebe kursunu düzenlememizin amacı ön muhasebeyle ilgili personel ihtiyaçlarının çok olması, gerek mükelleflerden ve kur almak isteyen kişilerden gelen talepler üzerine 2 yıldır ön muhasebe kurslarımızı açıyoruz. Bu kursun sonucunda katılan arkadaşlara sertifika veriyoruz. Bu sertifikalar aynı zamanda bir işe yerleşmelerinde katkı sağlıyor.
Ayrıca kursiyerlerimizin özgeçmişlerini alıyoruz. Bizden ön muhasebe elamanı isteyen kuruluşlara kursiyerlerin özgeçmişlerini aktararak işe yerleşmelerine katsı katkı sağlıyoruz. Bu sayede de istihdama katkı sağlamış oluyoruz” dedi. 
BAŞVURULAR 6 EKİMDE KADAR YAPILACAK
Kurs başvurularının 14 Eylül tarihinde başladığını ve 6 Ekim tarihine kadar devam edeceğini belirten Niğde Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Halil Demirdilek; ‘’Kursa katılmak isteyenler başvurularını bizzat odamıza yapacaklar. Kurslarımız, kendi meslektaşlarımız tarafından veriliyor. Kursa katılmak isteyenler 6 Ekim tarihine kadar Niğde Mali Müşavirler Odamıza bizzat başvuru yapmaları gerekiyor. Altıncısını düzenlediğimiz kursumuz 9 – 20 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Kursumuz yaklaşık 2 hafta 
sürece ve kursiyerlerimiz akşam saat 18.30 ile 21.30 arasında eğitim alacaklar” şeklinde konuştu. 
(Dahi GEDİK)