STKP toplantısında Vali Çelik sürprizi STKP toplantısında Vali Çelik sürprizi

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 81 ilde eş zamanlı trafik güvenliğinin sağlanması, usulsüzlük ile suiistimallerin en aza indirilmesi ve kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi amacıyla ülke genelinde denetimler gerçekleştirildi. Eş zamanlı uygulama Niğde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı.
Niğde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince 20 personelin katılımıyla Niğde merkez tren garı önünde huzur operasyonu yapıldı.
Yapılan uygulamada durdurulan araç sürücülerinin ehliyetleri kontrol edilirken GBT sorgulamaları ve alkol ölçümü yapıldı. Ayrıca ekipler tarafından araçlarda aramalar yapıldı.  Uygulamada trafik yönünden eksiklikleri bulunan araç sürücülerine cezai işlem uygulandı.
Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM) yapılan açıklamaya göre, trafik güvenliğinin sağlanması, usulsüzlük ile suiistimallerin en aza indirilmesi ve kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi amacıyla 8-12 Eylül'de ülke genelinde denetimler gerçekleştirildi.
(İbrahim UGUN)
Trafik Denetleme 2
Trafik Denetleme 1