Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği "Turizmin Enlerini ödüllendirirken son yıllarda doğa ve turizm konusunda atağa kalkan Niğde bu kez hak ettiği ödülleri almaya başladı.
NİĞDE, ‘TURİZMDE YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN İLİ’ SEÇİLDİ (3)
Böylece şehrimiz Niğde Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneğince (ATİD) "Yılın Turizmde En İyi Çıkış Yapan İli “ödülüne layık görüldü.
Turizm sektörünün önde gelen otel, restoran, acente, proje ve kişilerinin ödüllendirildiği" 4. ATİD Turizmin Enleri Ödül Töreni" Bilkent Otel'de gerçekleştirildi.
Niğde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ATİD tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödül gecesinde, yılın turizmde en iyi çıkış yapan ili seçildi.
NİĞDE, ‘TURİZMDE YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN İLİ’ SEÇİLDİ (2)
BAŞKAN ÖZDEMİR: ŞEHRİMİZ TURİZMİN ÖNEMLİ BULUŞMA NOKTASI OLACAK
Ödül gecesine katılan ve konu ile ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; "Niğde’miz, Türkiye'nin turizm potansiyeli yüksek illerinden biri olarak bu yıl dördüncüsü düzenlenen ödül gecesinde büyük bir başarıya imza attı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, yılın en iyi çıkış yapan ili seçildi. İnşallah şehrimiz turizmin önemli buluşma noktası olacak. Kentimizin değerlerini tanıtmak, bilinirliğini artırmak ve canlanmasını sağlamak için hiç durmadan çalışacağız.
NİĞDE, ‘TURİZMDE YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN İLİ’ SEÇİLDİ (4)
NİĞDE’NİN ÖNEMİ DAHA İYİ ANLAŞILACAK
Büyük bir gurur yaşadık. "Niğde'miz turizmin önemli bir buluşma noktası olacak. Kentimizin değerlerini tanıtmak, bilinirliğini artırmak ve canlanmasını sağlamak için her zaman canla başla çalışacağız.
Turizmdeki bu başarı sadece kentteki tarihi ve doğal güzelliklerle sınırlı kalmayacak. Niğde'nin gastronomik zenginlikleri ve yöresel lezzetleri de turistlerin ilgisini çekecek. Bu konuda da çalışmalarımızı hızlandıracağız ve ilimizi kentimizi turizmde marka yapacağız” diye konuştu.
(İbrahim UGUN)