Saadet Partisi (SP)Niğde İl Başkanlığı, İsrailli yetkililer hakkında savaş suçu işlediği gerekçesi ile Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Sloganlar atarak Niğde Adliyesi’ne gelen Saadet Partisi Niğde İl Teşkilatı ve üyeleri İsrailli yetkililerin savaş suçu işlediğini belirterek basın açıklaması yaptı.
Saadet Partisi Niğde İl Başkanı Nihat Altıparmak Niğde Adliyesi önünde basın mensuplarına yaptığı basın açıklamasında; ‘’İİsrail denilince emperyal güçlerin desteğiyle toprak sahibi olan, masum insanları katlederek adeta kanser hücresi gibi her tarafa yayılarak işgalini genişleten, Birleşmiş Milletler kararlarına uymayan, devlet terörünü en üst düzeyde uygulayan, uluslararası hukukun korunması adına olan mabetleri ve hastaneleri bombalayan sözde devlet akla gelmektedir. Saadet Partisi İl Başkanlığı olarak inanıyoruz ki adaletin timsali Cumhuriyet Savcılarımız savaş suçu dahil birçok suçu işleyen terörist İsrail'in yetkilileri hakkında gerekli araştırmaları yapacak, mahkemelerimize bunlar hakkında aziz milletimizin vicdanlarını rahatlatacak kararlar verilecektir. Netanyahu ve Herzog geçmiş günlerde bu ülkeye geldiğine de topraklarımızı çiğnediler ama bundan sonra bu isimler bu topraklara gelemeyecekler. Bu topraklara bir daha kirletme şansına sahip olamayacaklar. Aynı zamanda İsrailli yetkilileri suç duyurusunda bulunduğumuz gibi bir de sosyal medya hesapları üzerinden İsrail adına savaşa gönüllü katkıda bulunduklarını ilan eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu memleketin suyunu, ekmeğini yiyerek İsrail yandaşlığı yapamazlar. Sözde bayrağında da belirttiği gibi Nil'den Fırat'a kadar ki topraklarda Büyük İsrail'i kurmak için her yolu meşru kabul eden, muharref Tevrat'ın hükümlerine göre (şeriatla) idare edilen sözde devlet akla gelir. Bağımsızlığını ilan ettiği 1948 yılından bu yana sürekli işgal ve tehcirle bugünkü sınırlarına ulaştı. Bu zaman zarfında o toprakların asıl sahibi olan Filistinlilere yapmadığı katliam, yapmadığı tehcir, yapmadığı zulüm kalmadı. Büyük İsrail hedefine ulaşabilmek için kundaktaki bebekten, yaşlı kadın-erkek ayrımı yapmadan herkesi öldürdü, öldürmeye de devam ediyor. Uluslararası hukukun koruması altında olan ve dokunulmazlığa sahip hastaneyi bile bombaladılar ve çoğunluğu bebek ve çocuk olmak üzere yüzlerce insanı katlettiler. Bebek ve çocuk katili utanmazlar bu yaptıklarını hiç utanmadan bir de Filistinlilerin üzerine atıyorlar. Ellerindeki sosyal medya, yazılı ve görsel medya ile de bu yalanlarına dünyanın bir kısmını da inandırabiliyorlar. Ama azıcık vicdanı olanlar şu anlar da Filistinliler için ağlıyor, Terörist İsrail'in ve yandaşlarının yalanlarına değil’’ dedi.
ALTPARMAK: SAVAŞ SUÇU İŞLİYORLAR
SP Niğde İl Başkanı Altıparmak açıklamasının devamında; ‘’Terörist İsrail hem şu anda hem de geçmişte yaptıklarıyla savaş suçu işlemekte ve maalesef dünya hala sessizliğini koruyor. ‘Kudüs coğrafi değil, imani bir meseledir’ diyen merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın yolundan giden ve Filistinli Müslümanlara her zaman desteğini esirgemeyen Millî Görüş, bugün de aynı hassasiyetle konuya yaklaşmakta ve Saadet Partisi Niğde İl Başkanlığı olarak Cumhuriyet Savcılığımıza, savaş suçu işleyen terörist İsrail yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmaktayız. Devlet terörünü en maharetli şekilde uygulayan bu acımasız katillere karşı Filistinli müslümanlar hem topraklarını hem de onurlarını korumak, en temel hakları olan vatanlarında bağımsız bir devlet altında özgürce yaşayabilmek için hem canlarıyla hem de mallarıyla mücadele ediyorlarken, bizler de bu mücadelelerine hukuk arayışlarıyla destek olmak istedik. Saadet Partisi Niğde İl Başkanlığı olarak inanıyoruz ki; adaletin timsali Cumhuriyet Savcılarımız savaş suçu dâhil birçok suçu işleyen Terörist İsrail’in yetkilileri hakkında gerekli araştırmaları yapıp iddianame hazırlayacaklar ve yine adaletin timsali mahkemelerimiz de bunlar hakkında aziz milletimizin vicdanlarını rahatlatacak karar vereceklerdir. İfadelerine yer verdi.
Bu dava sadece Filistin’in değil, İslam ümmetinin davasıdır diyen Altıparmak, basın açıklamasının ardından içinde İsrailli devlet yöneticilerinin olduğu suç duyurusunda bulundu.
Saadet Partisi Niğde İl Başkanlığı ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden İsrail adına savaşa gönüllü katıldığını ilan eden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.
(Dahi GEDİK)