Niğde’deki köpek saldırısına karşı tepkiler büyüyor! Niğde’deki köpek saldırısına karşı tepkiler büyüyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kurban Bayramı tatili trafik verilerini paylaşarak Niğde-Ankara otoyolundan kaç adet aracı geçtiğini kapsayan verileri açıkladı. Verilere göre geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda geçiş yapan araç sayısı Kurban Bayramındaki geçiş sayısından oldukça fazla.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan alınan verilere göre; 14-21 Haziran tarihleri arasında Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından işletilen otoyol ve köprüler ile birlikte Kamu Özel İş birliği ile yapılan otoyol ve köprülerden toplam 21 milyon 67 bin 377 aracın geçiş yaptığını belirtirken Kamu-Özel İş birliği ile hayata geçirilen projelerden biri olan Ankara Niğde otoyolundan 737 bin 128 araç geçişi gerçekleşti. Bu oran bir önceki bayram oranla oldukça düşük.
RAMAZAN BAYRAMI’NIN GERİSİNDE KALDI
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatili boyunca otoyolları 11,2 milyonun üzerinde aracın kullandığını belirtmiş, “Ankara-Niğde Otoyolu’nu kullanan araç sayısı 954 bin 20 olarak gerçekleşti. Ankara-Niğde Otoyolu’nun Birinci Kesiminde 13 Nisan 2024 tarihindeki 70 bin 908 ile en yüksek araç geçiş sayısına ulaşıldı. Otoyolun Üçüncü Kesiminde ise 6 Nisan 2024 tarihinde 106 bin 603 araç ile en yüksek sayıya ulaşıldı” demişti.
İKİ BAYRAM ARASINDA 216 BİN 892 ARAÇ FARKI
Her iki bayramında 9 günlük eşit periyotta olduğunu ele alırsak, Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda Niğde- Ankara otoyolundan 954 bin 20 olarak gerçekleştiği, Kurban Bayramı’nda ise 737 bin 128 bin aracın geçtiği kaydedildi.
Buna göre; Kurban Bayramı’nda 216 bin 892 adet araç sayısı şeklinde bir düşüş kaydedildi. Bunun sebepleri arasında mevsimin yıllık izinlerin ve tatil programlarının farklı illere yapılması konuları öne çıktı.
(Salih ALPTEKİN)

Editör: Niğde Haber