BİK Genel Müdürü Erkılınç: Türk medyası huzur ikliminin en önemli öğesidir BİK Genel Müdürü Erkılınç: Türk medyası huzur ikliminin en önemli öğesidir

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) Başkanı Alpaslan Düzgün, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Düzgün mesajında, bayramların birlik ve beraberliğin sağlanması için özel günler olduğuna dikkat çekerek, güçlü toplumların oluşması için bu anlamlı günlerde saygı, sevgi, hoşgörü ortama ve yardımlaşmanın en üst seviyeye çıkarılması gerektiğini belirtti. 
NGC Başkanı Düzgün mesajın devamında; ''Bayramlar milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı özel günlerdir. Tüm bu beklentilerimizle yine bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar dayanışmanın ve yardımlaşmanın arttığı, kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yeri bulunan özel zamanlardır" dedi.
Birlik ve beraberliği göstermenin en güzel yolunun muhtaç insanlara ulaşarak onların da bayram havasını yaşamasından geçtiğine değinen Düzgün "Bu özel günlerde tüm manevi duygularımızı en içten yaşarken toplumumuzda var olan yardıma ve desteğe ihtiyaç duyan muhtaç insanları da hatırlamanın önemli bir yeri buluyor. Barışa ve huzura her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemlerde bayramları bir fırsat bilip en yakınlarımızdan başlayarak mutluluğu ve yardımlaşmayı hedef haline getirip paylaşarak çoğaltmak gerekmektedir. 
Unutulmamalıdır ki mutluluk ve yardımlaşma paylaştıkça artan bir şeydir. Bu duygu ve düşüncelerle; dargınlık ve kırgınlıkların unutulmasına, toplumsal birlikteliğimizin pekişmesine, saygı ve hoşgörünün daha da gelişmesine vesile olmasını temenni ediyor, başta şehit aileleri ve gazilerimiz olmak üzere yüce Türk milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum" şeklinde konuştu.
(Salih ALPTEKİN)

Editör: Niğde Haber