Ağustos ayında yaşanan aşırı sıcakların ardından hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyretmeye başladı ama Niğde dahil birçok bölgede yeni haftayla birlikte hava sıcaklıklarında 7 dereceye varan düşüş bekleniyor.
Hâlen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, bu hafta sonu Karadeniz üzerinden gelecek serin havayla birlikte, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 7 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Serin havanın Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde cuma gününe kadar etkili olması bekleniyor. Niğdeli vatandaşların kış hazırlıklarını sürdürdüğü bu dönemde hırkalar dolaplardan çıkmaya başladı.
BALKONLAR  VE PENCERELER KAPANMAYA BAŞLANDI
Yazın son güzellerin yaşandığı Niğde’de her ne kadar yapraklar sararmaya başlamasa da havanın soğukluğu özellikler gece saatlerinde oldukça etkili hissediliyor.  Soğuyan hava ile birlikte kışa mevsimine doğru yaklaşan Niğde’de yaz boyu açık kalan balkon kapıları ve pencereler kapanmaya başlandı.
GECE SOĞUĞU ETKİLİ
Hava sıcaklıklarının azalmasıyla birlikte birçok ilimizde gece en düşük sıcaklıklarının 10 derece ve altına ineceği tahmin ediliyor. Niğde gündüz 21-22 dereceye kadar gerilerken geceleri ise bu sıcaklık 7 dereceye kadar düşecek.
(İbrahim UGUN)

Polis’ten ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele’ eğitimi Polis’ten ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele’ eğitimi