Niğde'de ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim-öğretim gören 72 bin 109 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Niğde'de öğrenciler; Halil Kitapçı İlkokulu'nda düzenlenen törenle karnelerini alarak yaz tatiline girdi. Vali Cahit Çelik sınıfları gezerek, öğrencilere karne ve hediyelerini verdi. Öğrencilerden yerlere çöp atmamaları, büyükleri sigara içtiğinde uyarmaları, çevreye karşı duyarlı olmaları konusunda söz isteyen Vali Çelik öğrencilerin tatili en iyi şekilde değerlendirmelerini istedi.
Karne dağıtım töreninde açıklama yapan Vali Çelik; “Niğde genelinde 382 okulda 72 bin 109 öğrenci karnelerini aldı. Çocuklarımıza eğitim veren tüm eğitim camiasına, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza da güzel bir tatil diliyorum. Çocuklarımız için tatillerini güzel değerlendirmeleri için güzel bir imkan sunacağız. İzcilik Okulu açıyoruz. Orada ailelerinin izin verdiği çocuklarımıza doğayla ilgili temel eğitimleri vereceğiz. Karnelerini alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum’’ dedi.
Karne dağıtım törenine Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Çiftçibaşı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Gürol Okyar, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Milli Eğitim Müdür Yardımcıları öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
(Salih ALPTEKİN)

USOM’dan İnternet sorunuyla ilgili açıklama USOM’dan İnternet sorunuyla ilgili açıklama


D S C 0357

D S C 0374

Editör: Niğde Haber