Hamdi Doğan’dan gazetemize ziyaret Hamdi Doğan’dan gazetemize ziyaret

Marmara Niğde Dernekler Federasyonu (NİĞDEF) öncülüğünde İstanbul’da, ‘Anadolu Ümraniye’de Yöresel Lezzetler Festivali’ düzenlendi.
İstanbul Ümraniye’de 8-28 Eylül tarihleri arasında 20 gün sürecek festivalde yer alan Niğdeliler standı festival alanının en dikkat çeken noktasında Niğde'nin yöresel lezzetlerinin tanıtımı yapılıyor.
NİĞDE’MİZİN EN İYİ ŞEKİLDE TANITIMINI YAPACAĞIZ
Marmara NİĞDEF Ümraniye Başkanı Nisani Başekin Festival ve Niğde Standı ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada; ‘’Doğu ve Anadolu kültür kaynaşmasına olsun diye ortak yapıyoruz.  Festivalde Çamardı elmalı dondurması, halka tatlı ve Niğde gazozunun İstanbul'da tanıtımını yapıyoruz.  Ümraniye Niğdeliler olarak ilk kez stant ve tanıtım fırsatı oldu ve bununda devamı gelecek inşallah. Başekin, 8 Eylül’de başlayan festivalde 16 Eylül akşamı Niğde gecesinde sanatçılarımız ve sürprizlerimizle Niğde’mizin en iyi şekilde tanıtımını yapacağız. Tüm Niğdeli ve İstanbullu hemşerilerimizi bekliyoruz.’’ sözlerini kaydetti. Festivalin 28 Eylül Perşembe gününe kadar devam edeceği bildirildi.
(Dahi GEDİK)
İstanbul Festival 2
İstanbul Festival 1