2015 yılından bu güne dek 30 vakıf, dernek ve sendikayı bünyesinde barındıran Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformu sözcülüğünü, TÜGVA Başkanı Burak Yaşar'dan devralan MÜSİAD Niğde Başkanı Hüsamettin Gümüştepe, yeni görevinde sorunların çözümü ile ilgili mercilere görüşüp çoğunluğun sesi olacaklarını söyledi.
Toplantıda son 1 yılı değerlendiren TÜGVA Niğde Başkanı Burak Yaşar MÜSİAD Niğde Başkanı Hüsamettin Gümüştepe'ye görevini devrederek başarılar diledi.
MÜSİAD'da gerçekleştirilen toplantıdan sonra, MÜSİAD Başkanı Hüsamettin Gümüştepe, Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformu sözcülüğünü yapan Burak Yaşar'a teşekkür ederek Osmanlıca yazılı İstiklal Marşı tablosu hediye etti.
GÜMÜŞTEPE: ASLİ GÖREVİMİZ HAYIRLARA GAZ, ŞERLERE FREN OLMAK
Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformu sözcülük görevini devralan MÜSİAD Niğde Başkanı Hüsamettin Gümüştepe yaptığı açıklamada, “Sivil toplum kuruluşları olarak içinde yaşadığımız toplumun en kılcal damarlarıyız asli görevimiz hayırlara gaz şerlere fren olmaktır. Bu işlevleri yaparken atar damara bilgi akışını doğru ve düzgün yaparak daha da güzel ve doğru karar almasına vesile olmaktır. Toplumda göz ardı edilmiş dile getirilemeyen sorunların çözümü ile alakalı yetkili mercilerle İstişare kanalını açık tutarak sessiz çoğunluğun sesi olmamız birincisi şiarımız olmalıdır." İfadelerine yer verdi. Niğde Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyesi STK temsilcileri ile ilerleyen dönemlerde yapılacak hizmetlerle alakalı istişareden sonra toplantı sona erdi.
(İbrahim UGUN)