Niğdeli emekli öğretmen hayırsever Ayper Kaya, Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde kullanılmak üzere 250 bin lira değerinde Kuvöz ve Monitör Seti bağışında bulundu
Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya konuyla ilgili açıklamasında; ‘Yeni Doğan Ünitemiz ilimizde ve çevre illerden yüksek riskli hastaların kabul edildiği üçüncü düzey bir yoğun bakım ünitesidir. Bu tür bağışlar sayesinde hizmetlerimiz daha da ileriye gitmektedir. Bizler bu inançla çalışmaya devam ediyoruz.’ dedi.
Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nin hastanemiz için büyük önem arz ettiğini ve bu üniteye yapılan bağışların önemli bir yer tuttuğunu belirten Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Doğan Bahadır İnan; ‘Buradaki amacımız prematüre olarak doğan bebekleri yaşama tutundurmak. Çok az kilo ile doğdukları için organlarının gelişmeme riskleri yüksek. Bizde burada onları kontrol altında tutuyoruz. 32 yataklı yeni doğan servisimize alınan bu kuvöz ile ünitemize bağış yapan emekli öğretmenimize minnettarız.’ dedi.
(Dahi GEDİK)