Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’n in Ulukışla ilçesine bağlı Hüsniye köyünün içme suyu sorununu Meclis gündemine taşıdı.
Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, köyün içme suyunda yüzde 68 oranında nitrat saptandığına dikkat çekerek, köy halkının sağlığını tehdit eden sorunun bir an önce çözülmesini istedi.
Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, Ulukışla ilçesine bağlı Hüsniye köyünde vatandaşların su sorununa dikkat çekti. 
İÇİLMESİ RİSKLİ
CHP Ulukışla ilçe Başkanı Hüseyin Toker ile birlikte gittikleri Hüsniye köyünde, köy halkının içme sularında yüzde 68 oranında nitrat olduğu yönündeki şikayetlerini dinlediklerini belirten Gürer; ‘’İçilmesi riskli olan sudan başka içme suyu olmadığı için köy halkı mecbur bu suyu kullandığını söyledi’’ dedi.
4 YIL ÖNCE MÜRACAAT EDİLSİ AMA BİR SONUÇ ALINAMADI
Köy muhtarı Mahmut Karakaya’nın yetkililere başvurduğunu aktaran CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer; ‘’Dört yıl önce köye yeni su vermek için 4 drenaj yapılmış, uygun su bulunduğu hâlde 4.500 metre mesafeden bu su köye getirilmemiş” diye konuştu. 
KÖYE SAĞLIKLI SU VERİLMELİ 
Köy halkının sağlığının risk altında olduğunu ifade eden Milletvekili Gürer; ‘’Bir an önce köye sağlıklı su verilmelidir. Yüksek nitrat nedeniyle köy halkının sağlığı tehlikededir. Bunun için yetkilileri uyarıyorum, bir an önce bu konuda çalışma yapılmalı ve köyümüzün suyu içilebilir bir su olarak köye getirilmelidir. Hüsniye köyü bunu beklemektedir” dedi. 
(Dahi GEDİK)