Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Niğde Valiliğine atanan Vali Cahit Çelik Niğde’de görevine başladı.
Geçtiğimiz gün saat 16.00’da Niğde Valiliği bahçesinde Vali Cahit Çelik için karşılama töreni düzenlendi.
Vali Çelik: Çiçek yerine bağış yapın
Niğde Valiliğine atanan Cahit Çelik Niğde’ye gelmeden önce çiçek göndermek isteyenlerin bunun yerine Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfına, depremzedeler için AFAD yardım kampanyası ve Geleceğe Nefes Kampanyasına bağış yapmalarını istedi.
Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, “10 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile ilimizde 17 Ağustos 2023 Perşembe günü göreve başlayacak olan Valimiz Sayın Cahit Çelik'in isteği üzerine, gerek tebrik ziyaretine gelecek olan hemşerilerimizden gerekse il dışından tebrik için arayan ve çiçek göndermek isteyen kıymetli dostlarımızdan, çiçek getirmemelerini, çelenk ya da çiçek göndermemelerini, bunun yerine Türkiye Gaziler ve Şahit Aileleri Vakfına, 6 Şubat 2023 tarihli Kahramanmaraş merkezli depremden etkilen vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla AFAD'ın yardım kampanyasına,  Türkiye Yüzyılına nefes olmak için Geleceğe Nefes Kampanyasına destek olmalarını arzu ediyoruz. İfadelerine yer verildi.
Karşılama töreni sonrası Vali Çelik Niğde’de yaptığı ilk basın açıklamasında,“ Beni bu güzide şehrin valilik görevine layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık sıhhat afiyet diliyorum. Tarihiyle ekonomisiyle tarımıyla büyük bir potansiyele sahip bu güzel şehre hizmet edeceğim için çok büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. Üzerime düşen sorumluluğun farkında ve bilincinde olarak Niğde’yi daha parlak bir geleceğe taşımak için büyük bir gayretle çalışacağımı bildirmek istiyorum. Bugüne kadar Niğde’de görev yapan bütün valilerimiz ve görevi devraldığım Sayın Valimiz Mustafa Koç’a şehrimize kattığı değer ve projeler için teşekkürlerimi sunuyorum. Niğde tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir olarak anılmış, Anadolu’nun kapısı üretimi tarımıyla ve ihracatıyla ülkemizin nadide bir şehri olmuştur. Bu şehrin birlik ve beraberliği aynı zamanda en büyük gücüdür, yeraltı ve yer üstü zenginlikleriyle, kültürüyle tarihiyle yemekleriyle Niğde ülkemizin hazinelerindendir. Bu hazinen çok daha görünür olması önce ülkemiz sonra da dünyayla daha çok buluşması ve tanınması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kamu kurumlarımız, belediyelerimiz, muhtarlarımız, eğitimcilerimiz, siyasetçilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla omuz omuza el ele hep birlikte şehrimize hizmet için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmak bizim için en büyük onur ve gurur olacaktır. Her birimiz üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun gereğini en iyi şekilde yapma azmi kararlılığı ve fedakarlığıyla ve milletimizin dualarıyla çalışmalarımızın başarıya ulaşacağına inancımız tamdır. Görev süremiz içerisinde şehit yakını ve gazilerimiz engelli, yaşlı dul ve yetimlerimize yakın ilgi gösteren bir anlayışla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret göstererek, şehrin gelişim dinamiklerine uygun projeler üretmeye çalışacağız. Yeni görevimiz ülkemiz milletimiz Niğde’miz ve siz değerli hemşerilerimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle Allah yar ve yardımcımız olsun.“ Dedi.
Niğde Valisi Cahit Çelik’i karşılama törenine, Niğde Protokolünün tamamı, Kurum Müdür ve amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri de katıldı.
(Dahi GEDİK)
Vali  Krslm 5
Vali  Krslm 4
Vali  Krslm 3
Vali  Krslm 2
Vali  Krslm 6