Zekeriya Özbek'ten 'RAMAZAN BAYRAMI' mesajı Zekeriya Özbek'ten 'RAMAZAN BAYRAMI' mesajı

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya, '18-24 Mart Ulusal Yaşlılar Haftası' nedeniyle evde sağlık hizmeti alarak tedavi ve bakım süreçleri takip edilen yaşlıları ziyaret etti
Başhekim Çetinkaya, Hayriye ve Abdullah Ayçiçek çifti ile Zöhra Ateş isimli yaşlılara çiçek vererek Yaşlılar Haftası'nı kutladı, daha sonra hastaların isteklerini ve hastane hizmetlerinden memnun olup olmadıklarını sordu.
Evde sağlık hizmetleri biriminden yararlanan vatandaşların ihtiyacı olduğu her anda yanlarında olduklarını vurgulayan Başhekim Çetinkaya; ''Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yaşlılara gösterilen değer o toplumun uygarlık göstergesi olarak kabul edilir. Sevgiyi, saygıyı hak eden, bizleri yetiştiren yaşlı çınarlarımızın Ulusal Yaşlılar Haftası'nı kutluyoruz. Türkiye'de ortalama yaşam süresi erkeklerde 78, kadınlarda 76 olarak ölçülmüştür. Bu da yaşlı popülasyonun giderek arttığını göstermektedir. Yaşlılık süreci kaçınılmazdır ancak her yaşın bir güzelliği olduğu gibi yaşlılığın da hayatın en güzel yanlarından birisi olduğunu kabul etmemiz lazım dedi. Yaşlılara gösterilecek olan sevgi ve saygı toplumun huzuru ve milli birliğini artıracaktır diyen Başhekim Çetinkaya, yaşlıların toplumla bütünleşmesini ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamak bizlerin boyun borcudur. Biz de bu çerçevede Sağlık Bakanlığı himayesinde kurmuş olduğunuz Sağlıklı Yaş Alma Merkeziyle birlikte yaşlılarımız ziyaret edere bir ihtiyacı olup olmadıklarını sorduk ve hayır dualarını aldık, Bundan sonra bu tür ziyaretlerimize devam edeceğiz" dedi.
Yaşlı hastalar ziyaretten duydukları  memnuniyeti dile getirerek ziyaret heyetine ayrı ayrı teşekkür etti. 
(İbrahim UGUN)