Niğde Cumhuriyet Meydanında bulunan ve 8 Eylül tarihinde yıkım ihalesi yapılan eski Niğde Valiliği ve Niğde Defterdarlığı eski binaları yıkımına başlandı.
Niğde’de yeni hükümet konağının yapılmasının ardından boşaltılan eski Valilik binası ile eski Emniyet Müdürlüğü binasına taşınmasının ardından boşalan eski defterdarlık binalarının yıkımı için 8 Eylül tarihinde yapılan ihale sonrası yıkım işlemi başlatıldı. Niğde Merkez Yukarı Kayabaşı Mahallesi 636 ada 32 parselde bulunan Niğde Valiliği ve Niğde Defterdarlığı eski binalarının yıkım işlemlerinin tamamlanmasından sonra Niğde’nin en büyük eksiklerinden bir tanesi olan ve mitinglerde yolların kapanmasına neden meydan sorunu bir nebzede olsa çözüleceği tahmin ediliyor.
İhalesi 8 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen yıkım işi,998 Bin TL ve KDV olarak özel bir firmaya ihale edildi. İhaleyi alan firma çevre güvenliğini sağladıktan sonra iş makinaları eşliğinde yıkım işine başladı. Yıkım işinin en az 1 ay gibi bir süre süreceği tahmin edilirken, binaların yıkımından sonra burasının meydan mı yoksa park alanı mı olacağı henüz bilinmiyor.
(Dahi GEDİK)
DSC_0307

Bayraktar, taklit peynire dikkat çekti Bayraktar, taklit peynire dikkat çekti