Niğde Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Büro Amirliğinde görevli polis memurları bilgilendirme faaliyetlerine devam ediyor.

Öğrenci Velisi Anneler bilgilendiriliyor 1
TUBİM ekipleri 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesi kapsamında, Asım ve Zeynep Ecemiş İlköğretim Okulu ve Papatya Anaokulunda anne ve anne adayı 63 öğrenci velisine www.narkotikpolisianne.com web sitesi ve 'UYUMA' uygulaması ile ilgili bilgilendirme yapılarak 'İki Ekmek' isimli kısa film gösterimi yapıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje ile uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılması hedeflenen bir proje. Bir taraftan uyuşturucu kullanılmasını önlemek, bir taraftan da uyuşturucuyla mücadelede güvenlik kuvvetlerine tüm vatandaşların hususiyle annelerine yardımcı olmaları sağlaması hedeflenmekte.
(İbrahim UGUN)