Yoğun yağmur nedeniyle servis boşaltıldı! Yoğun yağmur nedeniyle servis boşaltıldı!

Niğde Valiliği himayesinde Niğde Belediyesi, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi tarafından hazırlanan Sokaklar, Zekâ Oyunları Parkuru Ve Macera Maratonuna Dönüşüyor Projesi Kızılelma Parkı’nda başladı.
Parkur alanını ziyaret Niğde Valisi Cahit Çelik, proje hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Umut Zeybek'ten bilgi aldı ve çocuklarla eğlenceli vakit geçirdi. Kızılelma Parkı'nda kurulan oyun alanında, öğrenciler, kuyu, duvar, kanca, zikzak, bilardo, puzzle, hendek, alengir, koridor, teke tek, katamino, renk, doku, parkur ve uzak doğu oyunları yer aldı.
Çocukların sokak oyunlarıyla buluşması için böyle bir etkinliğin düzenlendiğini söyleyen Vali Çelik, çocuklara sadece akademik değil aynı zamanda sosyal hayatta da başarılı olabilecekleri imkânlar sunulması gerektiğini belirterek şunları söyledi; ‘Niğde Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği içerisinde Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesi tarafından yapılan Sokaklar, Zekâ Oyunları Parkuru Ve Macera Maratonuna Dönüşüyor Projesi kapsamında bir araya geldik.
Çocuklarımız sadece akademik başarı anlamında değil aynı zamanda onlara sosyal hayatta da başarılı olabilecekleri imkânlar sunmamız gerekiyor. Bu hafta bu parkta, bundan sonraki süreçte de ilimizin farklı parklarında çocuklarımızı hem doğayla bütünleştireceğiz hem de onlara farklı sokak oyunlarını oynamaları konusunda imkân sağlayacağız.
Bildiğiniz gibi günümüzdeki en önemli sorunlardan bir tanesi çocukların dijital bağımlılığı. Açıkçası bu projenin de bu programın da bu anlamda ciddi bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Çocuklarımız dijital bağımlılıktan kurtulup doğayla bütünleşmesi bizim yegâne arzumuz.
Önümüzdeki yıl yapılan bu etkinleri çeşitlendirmek suretiyle bazı etkinler planlıyoruz. Örneğin, Emli Vadisi’nde bir kamp. Bu kampta çocuklarımız izcilik eğitimi alabilecekleri, doğayla hemhal olabilecekleri dijital dünyadan uzaklaşacak bir ortam oluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda bugün gerçekleştirdiğimiz bu aktivite bir başlangıç oldu.
Belediyemizle de bugün yine çevre dostu bir başka protokol imzaladık. Bu protokol çerçevesinde il merkezinden Yeşilburç  köyü'ne doğru bir bisiklet parkuru yapılacak. Elimizden geldiğince Valilik olarak çocuklarımızı dijital ortamlardan uzaklaştırıp doğayla bütünleştirmek istiyoruz. Yapılan tüm faaliyetlerin ortak paydası bu.
Bu etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, çocuklarımıza neşe dolu eğlenceli iyi oyunlar diliyorum.” Dedi.
Projenin açılışına Niğde Valisi Cahit Çelik, AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, projenin paydaş müdürlüklerinin kurum amirleri ve çalışanları ile çok sayıda çocuk katıldı.
(Dahi GEDİK)
Çocuk odaklı proje Kızılelma Parkında başladı 4
Çocuk odaklı proje Kızılelma Parkında başladı 3
Çocuk odaklı proje Kızılelma Parkında başladı 1
5-9