Bor Şeker Fabrikası çalışanlarına kira desteği vereceğini açıkladı. Bor Şeker Fabrikası işçilerine 1 Temmuz - 31 Aralık 2023 tarihleri arasında, maaşlarına ek olarak her ay 4000 lira kira desteği vereceğini açıkladı. 
Bor Şeker Fabrikası yönetimi tarafından işçilere yapılan bilgilendirmede; "Değerli Bor Şeker Çalışanları, global olarak yaşanan ekonomik dalgalanmalar hepimizin yaşam standartlarını olumsuz etkilemektedir. Yönetim kurulumuzun almış olduğu karar doğrultusunda, bu zorlu ekonomik koşullarda çalışanlarımızın refah düzeyini ve alım gücünü düşürmemek için Temmuz 2023 maaşlarından geçerli olmak üzere tüm daimi çalışanlarımıza maaşlarına 4 bin TL kira yardımı yapılacaktır.'' denildi. 
01.07.2023 tarihi ve 31.12.2023 tarihleri arasında geçerli olacak yeni ücret uygulamamızın tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz.  Bor Şeker olarak önceliğimiz çalışanlarımızın mutluluğu, sağlığı ve güvende olmasıdır. Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zorlu günleri hep birlikte aşacağımıza inancımız tamdır" denildi.  Fabrikası yönetiminin aldığı karar işçiler tarafından sevinçle karşılandı.
(Haber Merkezi)