STKP toplantısında Vali Çelik sürprizi STKP toplantısında Vali Çelik sürprizi

Niğde Belediyesi, yarın (16 Eylül) 2 önemli etkinliği birden gerçekleştirecek.
Dünya Temizlik Günü dolayısıyla sabah saatlerinde ‘Farkındalık yürüyüşü’ ve ‘Çöp toplama’ etkinliği gerçekleştirecek olan Niğde Belediyesi, akşam ise Avrupa Haraketlilik Haftası kapsamında ‘Bisiklet turu’ ve ‘Spor gösterileri’ etkinlikleri düzenleyecek.
FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ VE ÇÖP TOPLAMA ETKİNLİĞİ
Niğde Belediyesinin, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra belediye personeli ve vatandaşlarla birlikte düzenleyeceği farkındalık yürüyüşünün startı, 09.00’da Niğde Belediye binasın önünden verilecek.
Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in de katılacağı farkındalık yürüyüşü, Suat Baykal Caddesi güzergâhına kadar devam edecek. Çevre bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla çöp toplama etkinliğinin de gerçekleştirileceği organizasyonda, esnafa süpürge, faraş ve temizlik malzemeleri hediye edilecek.
BİSİKLET TURU VE SPOR GÖSTERİLERİ
Niğde Belediyesi’nin akşam saatlerinde gerçekleştireceği Avrupa Haraketlilik Haftası etkinliğini ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yürütecek.
Saat 18.00’de Niğde Belediye binası önünden startı verilecek bisiklet turu, Derbent Kavşağı istikametinden Yeni Çarşı güzergâhına kadar devam edecek. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in de katılacağı bisiklet turu etkinliğinin ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce Yeni Çarşı’da spor gösterileri sunulacak. Farklı spor branşlarından yerel sporcuların sportif gösteriler sunacağı etkinlikler cumartesi günü saat 19.00’da başlayıp 21.00’e kadar devam edecek.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, düzenleyecekleri etkinliklere tüm vatandaşları davet etti.
(Dahi GEDİK)