Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Özdemir mesajında, "Bugün Türk milletinin tarihinde önemli bir yere sahip olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu büyük zafer, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde gösterdiği azmin ve kahramanlığın bir simgesidir.
Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk Ordusu'nun kazandığı zafer, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesindeki kararlılığını göstermiştir. Bu zafer, vatan topraklarının işgal altında olduğu zorlu bir dönemde, Türk milletinin direnişinin sembolü olmuştur.
Bugün, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde gösterdiği bu büyük zaferi kutlamanın yanı sıra, vatanımızın ve bayrağımızın değerini bir kez daha hatırlamalıyız. Bu zafer, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük sevdasının bir ifadesidir. Bizlere düşen görev ise, bu değerleri her zaman korumak ve yaşatmaktır.
Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferin kazanılmasında emeği geçen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, minnetle selamlıyorum. Milletimizin bağımsızlık mücadelesinde gösterdiği fedakârlık ve cesaret, bizlere her zaman ilham olmaya devam edecektir.
Niğde'mizin güzel insanları ile beraber bugün birlik ve beraberlik içinde, bu büyük zaferi kutluyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlamını ve önemini aktarıyoruz. Birlik ve beraberlik içinde, daha güzel günlere ulaşmak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.
Tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." İfadelerini kullandı.
(İbrahim UGUN)