Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, on bir ayın sultanı Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Özdemir, mesajında; 'Yaşadığımız deprem ve sel felaketlerinin ardından manevi bir teselli gibi imdadımıza yetişen, huzurun maneviyatın, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı Ramazan ayına ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz dedi. 
Bu ayda, inşallah depremzede kardeşlerimize yönelik yardımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Ekiplerimiz Adıyaman ilinde bir taraftan Belediye hizmetlerini yerine getirirken diğer taraftan vatandaşlarımıza yönelik Ramazan etkinliklerinde bulunuyorlar. Kurmuş olduğumuz Ramazan sokağı ile Adıyamanlı kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Açtığımız sosyal marketler ile hem ilimizde hem de Adıyaman’da depremzedelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Bu hizmetlerin çoğunu sizlerden gelen destekler ve yardımlar ile yapıyoruz. İnşallah bu Ramazan ayı milletimiz açısından yardımlaşmanın ve sevginin zirvesine çıktığımız bir ay olacaktır.
Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında Yüce Allah’tan; kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini dilerken, aziz milletimizi dostluk, barış ve kardeşlik duygularının hâkim olduğu nice güzel günlere kavuşturmasını niyaz ediyorum.
Bu vesileyle Niğdeli hemşerilerimin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ediyor; bu mübarek ayın ülkemiz, İslâm âlemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, sağlık, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum' dedi. 
(İbrahim UGUN)