CHP Genel Başkan Yardımcısı Adem’den gazetemize ziyaret CHP Genel Başkan Yardımcısı Adem’den gazetemize ziyaret

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 28 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası münasebetiyle bir mesajı yayınladı.
Başkan Özdemir, mesajında; ‘^’Hepimizin bildiği gibi, her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında ülkemizde Kızılay haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta, Türk Kızılay’ının kuruluşunun yıldönümü olan 29 Ekim 1868 tarihini içermektedir. Kızılay, ülkemizde ve dünyada ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan, insani değerlere bağlı bir kuruluştur. Kızılay, sadece afet durumlarında değil, aynı zamanda düzenli olarak kan bağışı kampanyaları, sosyal yardım projeleri ve sağlık hizmetleri gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Bu nedenle, Kızılay'ın çalışmalarına destek olmak, toplumsal sorumluluğumuzun bir gereğidir. Kutlu medeniyetimizin bir gereği olarak zorda kalana yardım etmeyi görev kabul eden Türk Kızılay’ı, halkımızdan aldığı güç ve destekle gerek yurt içinde gerek yurt dışında meydana gelen her felaketin ardından bütün insanların ve canlıların yardımına koşan bir kuruluşumuzdur dedi.
Bizi dünyanın her yerinde en güzel şekilde temsil eden, her türlü afet ve acil durumda yanımızda olan Kızılay’ımız ülkemizin gözbebeği bir kurumdur. Nerde bir mazlum varsa, nerde yardıma ihtiyaç duyan birisi varsa maddi ve manevi yardım götüren Kızılay çalışanlarının hakkını ödememiz gerçekten çok zordur.1868’den beri ülkemizdeki, bölgemizdeki ve dünyadaki tüm insanların zor zamanlarında yanında olmak için gece gündüz demeden çalışan Kızılay’a, bugüne kadar emek vermiş, yardım etmiş herkese şükranlarımı sunuyorum. Kızılay’ımızın yardım çalışmaları sırasında hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Bu vesileyle, Kızılay haftasını kutluyor ve Türk Kızılay'ının değerli çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum’’ sözlerine yer verdi.
(İbrahim UGUN)