Bor FTR şifa dağıtıyor Bor FTR şifa dağıtıyor

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Mevlid Kandili münasebetiyle yazılı bir mesajı yayımladı.
Başkan Özdemir mesajında, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın (S.A.V.) dünyaya teşrif ettiği bu kutlu geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Mevlid kandilini idrak ettiğimiz bu özel günde, tüm İslam âleminin ve Niğde halkının kandilini en içten duygularımla kutluyor, sevgi, hoşgörü ve birlik duygularının pekiştiği bu mübarek gecenin tüm insanlığa huzur getirmesini diliyorum dedi.
Mevlid kandili, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dünyaya teşriflerinin kutlandığı mübarek bir gecedir. Bu gece, O'nun insanlığa getirdiği mesajları anlamamız, O'nun sünnetlerine uyarak yaşamamız için bir fırsattır. İnsanlığa örnek olan Hz. Muhammed'in doğumunu kutlamak, onun sevgisini, hoşgörüsünü ve adaletini yeryüzünde yaymak için bir vesiledir. Mevlid kandili, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için önemli bir fırsattır. Bu gece, komşularımıza, akrabalarımıza, dostlarımıza sevgi ve hoşgörüyle yaklaşmamızı hatırlatır. Birlikte dua etmek, birlikte sevinmek ve birlikte yardımlaşmak için güzel bir fırsattır. Bu anlamlı gecede, tüm İslam âleminin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının daha da pekişmesini temenni ediyorum. İnancımıza, değerlerimize ve sevgiye sarılarak, birbirimize daha fazla destek olabileceğimiz, yardımlaşma ve paylaşma duygularının yeşerdiği bir dünya diliyorum dedi.
Başta Niğdeli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek geceyi hep birlikte en güzel şekilde ve anlamına uygun olarak değerlendirebilmemiz temennisiyle, dualarımızın kabul edildiği, huzurun hâkim olduğu günler diliyorum. “ ifadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)