Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, ‘Muhtarlar Günü’ nedeniyle muhtarları belediyede misafir etti.
Belediye Başkanı Özdemir ziyaretle ilgili değerlendirmesinde; "Demokrasi zincirimizin ilk halkası olan muhtarlarımızı 19 Ekim Muhtarlar Gününde Belediyemizde ağırladık. Tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum’ dedi.
Ziyarette Başkan Özdemir, muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Muhtarlar da belediye başkanına teşekkür ederek, kendilerini ağırladığı için memnuniyetlerini dile getirdi.
MUHTARLAR DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, muhtarların demokrasinin temel taşlarından biri olduğunu vurgulayarak, toplumun nabzını tuttuklarını ve halkın taleplerini büyük bir özveriyle yerine getirmek için çalıştıklarını belirtti. Başkan Özdemir, muhtarların görevinin halkın beklentilerini yerine getirmek, sorunları çözmek ve vatandaşların sesi olmak olduğunu ifade etti.
MUHTARLARIMIZ BÜYÜK BİR ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYOR
Muhtarlar Günü'nün, muhtarların çalışmalarının ve halkla olan iletişimlerinin takdir edildiği bir gün olduğunu söyleyen Başkan Özdemir, bu özel gün dolayısıyla muhtarları belediyede ağırladıklarını belirtti. Başkan Özdemir; "Muhtarlarımız, toplumun temel ihtiyaçlarını karşılamak ve yerel yönetimlerle koordineli çalışarak halkın yaşam kalitesini artırmak için büyük bir özveriyle çalışıyor. Biz de bu değerli çalışmalarını takdir ediyor ve onlara teşekkür ediyoruz’ dedi.
VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ İLETİYORLAR
Başkan Özdemir, muhtarların demokratik süreçte önemli bir role sahip olduğunu belirterek, vatandaşların taleplerini ve sorunlarını muhtarlar aracılığıyla iletebildiğini belirtti. Başkan Özdemir, muhtarların, yerel yönetimlerle iş birliği yaparak halka daha iyi hizmet sunma imkanı bulduklarını ve bu sayede toplumun ortak ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılayabildiklerini ifade etti.
MAHALLELERİMİZİN TEMSİLCİLERİ
Başkan Özdemir; "Muhtarlarımız, mahallelerimizin temsilcisi olarak halkın taleplerini yerine getirmek adına önemli bir görev üstleniyor. Onlar, demokrasimizin temel taşlarından biri ve vatandaşlarımızın en yakın temsilcisi konumunda. Bu özel gün vesilesiyle tüm muhtarlarımızın emeklerini ve katkılarını takdir ediyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum’ şeklinde konuştu.
(İbrahim UGUN)