Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan kış gelmeden, hava şartları doğrultusunda gerekli önlemlerin alınmasını istedi.
Başkan Kızıltan açıklamasında; ‘Zincir, antifriz, su kontrolü ve benzeri kontrollerin şimdiden yaptırılması gerektiğini vurguladı. Kızıltan, kış koşullarında, karayolunda ve şehir içinde trafik kurallarının ihlal edilmemesi ve hız sınırlarının aşılmaması uyarısı yaptı.
Kaza nedenlerinin başında sürücü hatalarının geldiğine vurgu yapan başkan Kızıltan, aracın hızını, yol, hava ve trafik şartlarına göre ayarlamak gerektiğini, bu şartın yerine getirilmemesinin kazaya davetiye çıkardığını söyledi.
Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kızıltan, en çok kazaya karışan araç sıralamasında otomobilin ilk sırada yer aldığını, ardından kamyonet ve motosikletin geldiğini de kaydetti.
Kızıltan; ‘Vatandaşlarımız hangi bölgede yaşıyorlarsa o bölgenin coğrafi şartlarına göre kış önlemlerini almalı. Kışlık bakımlar için zincir, antifriz, su kontrolü ve benzeri kontroller şimdiden yaptırılmalı’ diye konuştu.
(Haber Merkezi)