Niğde’de ‘Kış Tedbirleri’ alındı Niğde’de ‘Kış Tedbirleri’ alındı

İstanbul'da yaşayan Güllüce köyü vatandaşları Bağcılar'da bulunan dernekte kahvaltıda kaynaşma buluşması yaptı.
Niğde merkeze bağlı Güllüce köyü anımsatan bir benzerini İstanbul'da oluşturan, projeleri ile birlikte birçok etkinlikte örnek olan ve sağlıkta,  cenaze gibi durumlarda hemşehrilerinin yanında yer alan Güllüce köyü dernek başkanı Mithat Kılıç, "Örnek bir dernek ve hemşerilerimizin derdiyle dertlenmek " üzere yola çıktıklarını belirterek yaptığı konuşmada; ‘Yönetimimizin düzenlediği kahvaltı programında uzaktan yakından katılan değerli büyüklerim, derneğimizin eski başkanları ve yöneticileri, çok kıymetli üyelerimiz, köylülerim, misafirlerimiz ve aileleri. Derneğimizin düzenlemiş olduğu kahvaltı programına hoş geldiniz. Bugün burada toplanmamızın nedeni, dernek yönetiminin değişmesi nedeniyle göreve gelen yeni yönetimi tanıtmak, yeni yönetim ile birlikte yapılacak değişiklikleri bilgilerinize sunmak birlik ve beraberliği arttırarak devamlığını sağlamak amacı ile toplanmış bulunmaktayız.
Öncelikle Niğde'de bulunan derneğimizin bir kolu olan Güllüce köyü derneği başkanı Mahmut Kahraman ve Yönetimine buradan derneğimize ve köyümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle derneğimizde başkanlık yapmış, yöneticilik yapmış, tüm başkan ve yöneticilere, emeği geçen tüm üyelerimize, dostlarımıza, yapmış oldukları destek ve katkıdan dolayı teşekkür ederiz.
Dernekçilik bir bayrak taşıma işidir, gönül işidir. Severek yapılmalıdır. Fedakârlık ister, biz bunları bilerek aldığımız bu bayrağı en iyi şekilde taşımak için tüm gayretimizle çalışacağız dedi.
Bizler böyle bir yönetimle, dernekçilik tecrübesi bulunan, genç dinamik, tüm köyümüz ailelerini kapsayan bir yönetim kurmaya çalıştık.
Yönetimde olmak, katkı sağlamak isteyen var ise kapımız her zaman açıktır, seve seve kabul ederiz.
Güllüce köyü derneği yönetimi olarak, faaliyetlerimizin birinci önceliği üyelerimiz ve aileleridir. İstanbul’da yaşayan köylülerimizi bir birleri ile tanıştırmak ve kaynaştırmak amacıyla bu sene ve bundan sonraki seneler bir çok şenlikleri İstanbul’da yapacağız dedi.
Güllüce köyü derneği olarak; İstanbul’da bulunan diğer derneklerden farkımız, birlik beraberliğe önem veren, güçlü bağları olan ve tüm organizasyonlara büyük bir çoğunlukla katılabilen bir derneğiz. Bizler gücümüzün her zaman farkında olarak çalışacağız. Buna göre davranacak, buna göre hareket edeceğiz. Yönetim olarak geçmişte olduğu gibi yine derneğin sahibinin sizler, yani üyeler olduğunu düşündüğümüzden ve derneğe bağlılığı sahiplenmeyi arttırmak adına özelikle gençlerde oluşan bir futbol takımı oluşturduk. Sizlerde zaten sosyal medyadan takip ediyorsunuz.
Niğde'de müsait olan derneğimizin yönetimde yer alan arkadaşlarımızla bir dizi resmi ziyaretlerimiz oldu sayın valimizi ziyaret ederek vaziyetlerimizi anlattık taktik edildik ve güzel karşılandık. Yönetim olarak en büyük hedeflerimizden biri Derneğimizin üyelerimize ve hemşerilerimize iyi hizmet vermek bir takım faaliyetler yapmak ve bulunduğumuz il ve ilçede aktif rol almak için dernek yerimizin çok büyük rolü olduğunu düşünmekteyiz. Bu nedenle dernek olarak birçok projelere çalışmalarımız olacaktır.
Eğitim konusunda çalışmalarımız olacaktır. Burs vermek isteyenlerle burs almak isteyen gençler arasında köprü olmaya çalışacağız.  Bugün burada kahvaltı organizasyonun hazırlanmasına katkıda bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Programa gelerek birlik beraberliğimizi arttırdığınız için derneğimizi yalnız bırakmadığınız için yönetim ve şahsım adına teşekkür ederim " dedi.
(Dahi GEDİK)
WhatsApp Image 2023-09-17 at 12.30.25