Polis’ten ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele’ eğitimi Polis’ten ‘Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele’ eğitimi

Muharrem ayının adli tatile denk gelmesi nedeniyle ertelenen aşure ikramı etkinliğinde Niğde Baro Başkanı Avukat Emin Alper Öztürk, hakim, savcı, avukatlar ve adliyeye gelen vatandaşlar ile personele kendi elleriyle aşure ikram etti.
Niğde Barosu'nun her sene Muharrem ayında aşure etkinliği düzenlendiğini söyleyen Niğde Baro Başkanı Av. Emin Alper Öztürk yeni adli yılın sorunsuz geçmesi temennisinde de bulundu.
Baro Başkanı Öztürk yaptığı açıklamada; ‘’Niğde Baro Başkanlığı olarak uzun yıllardır aşure etkinliği yapıyoruz. Muharrem ayının onuncu günü dağıtmak makuldür ama maalesef bu sene adli tatile denk gelmesi sebebiyle biz geçen sene olduğu gibi adli yılın açılmasıyla beraber aşure etkinliğimizi yapmak istedik. Yeni adli yılın sorunsuz geçmesini temenni ediyorum. Tüm meslektaşlarıma şimdiden yeni adli yılında hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.
Niğde Adalet Komisyonu Başkanı Bayram Ünlü ise; ‘’Her yıl düzenlenen bu aşure çorbası programı vesilesiyle hem yeni adli yıla tabiri caizse ağzımızın tadıyla başlamış oluyoruz.  Hem de bolluğumuzun, bereketimizin, inancımızın ve medeniyetimizin bir simgesi olan alışkanlığımızı devam ettiriyoruz.’’ şeklinde konuştu.
(Dahi GEDİK)
Baro Başkanı E A. Öztürk
Baro Aşure 5
Baro Aşure 3
Baro Aşure 2
Baro Aşure 1