Niğde Marangozlar Hızarcılar Sıvacılar ve Boyacılar Odası’nın  adı Niğde Marangozlar Mobilyacılar Emlakçılar ve İnşaatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak değiştirildi.
Niğde Marangozlar Hızarcılar Sıvacılar ve Boyacılar Odası’nın ismi, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen olağan genel kurulda yapılan oylama sonucu Marangozlar Mobilyacılar Emlakçılar İnşaatçılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak kabul edilerek değişiklik bakanlığa sunuldu.
İsim değişikliği için bakanlıktan gelen onayın ardından odanın yeni ismi Niğde Marangozlar Mobilyacılar Emlakçılar ve İnşaatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak güncellendi.
Niğde Marangozlar Mobilyacılar Emlakçılar ve İnşaatçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Yıldırım yaptığı açıklamada; “Odamızın yeni ismi ilimize ve üyelerimize hayırlı olsun, esnaf sanatkarlara en iyi şekilde hizmet edebilmek, sorunlarına çözüm yolları üretebilmek için özveri ile, teşkilatımızla omuz omuza hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz, biz büyük bir aileyiz esnaf ve sanatkarlarımızı rahatlatacak önemli projeleri hayata geçireceğiz.” dedi.
(İbrahim UGUN)