Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı bürokratları bir proje kapsamında, Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi.
Azeri heyete ziyarette hem Enstitü gezdirildi, hem faaliyetler anlatıldı, hem de enstitü uzmanları tarafından teknik bilgi verildi.
Ziyaretle ilgili Enstitü ’ye ait kurumsal sosyal medya adreslerinde verilen bilgide; ‘’Avrupa Birliğinin Azerbaycan Lankeren Astara Reyonunun Kalkınma Projesi kapsamında, Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı, Meyve ve Sebze Yetiştiriciliği Genel Müdürü Sn. Surkhay NOVRUZOV, Meyve ve Sebze Yetiştiriciliği Sektörü Daire Başkanı Sn. Shovgi LALASHOV, Astara İli Tarım İl Müdürü Sn. Etibar ABBASOV, Yardımlı İli Tarım İl Müdürü, Lankaran İli Meslek Yüksek Okulu Direktörü Sn. Afar KARİMOV ve Meyve ve Çay Araştırma Enstitüsü Doktora öğrencisi Sn. Chingiz BALAZADA, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Müdürü Sn. Dr. Abdullah ÜNLÜ refakatinde, Enstitümüze bir ziyaret gerçekleştirdiler. Değerli misafirlerimize Enstitü Müdürümüz Uğur Pırlak tarafından Enstitümüz hakkında ve yapılan AR-GE çalışmalarımızla ilgili sunum yapıldıktan enstitümüz bünyesindeki laboratuvarlar ve seralar gezilerek uzmanlarımız tarafından bilgilendirilmede bulunuldu. Değerli misafirlerimize ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz. “Türkiye - Azerbaycan İki Devlet, Tek Millet” Sözlerine yer verildi.
(Dahi GEDİK)
Azerbaycan Heyetinden Patates Enstitüsüne ziyaret 6
Azerbaycan Heyetinden Patates Enstitüsüne ziyaret 5
Azerbaycan Heyetinden Patates Enstitüsüne ziyaret 4
Azerbaycan Heyetinden Patates Enstitüsüne ziyaret 3Azerbaycan Heyetinden Patates Enstitüsüne ziyaret 1