Bor Belediyesi Yaz Spor Okulunda kayıtlı öğrencilere yüzme eğitimi veriliyor.
Her yaz döneminde yürekleri yakan boğulma vakalarına karşı Bor Belediyesi tarafından yüzme eğitimi seferberliği başlatıldı. Bor Belediyespor Yaz Spor Okullarında kaydı bulunan 200'den fazla öğrenci hem spor yapıyor hem de yüzme öğreniyor.
Niğde Olimpik Yüzme Havuzunda verilen eğitimle birlikte öğrenciler mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havalarda kıyasıya eğleniyor. Eğitimlerle birlikte yüzme bilmeyen öğrencilerin yüzme öğrenmesi ve yüzme bilmemekten kaynaklı boğulma vakalarının da önüne geçilmesi amaçlanıyor.
HER ŞEY ÜCRETSİZ
Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Bor Belediyespor Yaz Spor Okulunda kayıtlı öğrencileri Niğde Olimpik Yüzme Havuzunda ziyaret etti. Ziyaret ve sonrasında hatıra fotoğrafı da çekilmeyi ihmal etmeyen Başkan Baran, eğitimlerin taşıma dahil ücretsiz şekilde verildiğini belirtti.  Bor Belediye Başkanı Serkan Baran resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; ‘’Yüzme Bilmeyen Kalmasın ! Bor Belediyespor Yaz Spor Okulumuzda kayıtlı 200’den fazla öğrencimize Niğde Olimpik Yüzme Havuzu’nda eğitim veriyoruz. Üstelik taşıma dahil her şey ücretsiz."  dedi.
(Dahi GEDİK)
Yüzme bilmeyen kalmasın 3
Yüzme bilmeyen kalmasın 1