353 Binden fazla Emekli indirimli seyahat etti 353 Binden fazla Emekli indirimli seyahat etti

Niğde’de vatandaşların yeni yıla huzur ve güven içinde girmesini temin etmek, genel güvenliğin ve asayişin muhafazası ile kamu düzenini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığı genelgeleri doğrultusunda il genelinde güvenlik tedbirleri alındı.
NİĞDE VALİLİĞİ TEDBİRLERİ MADDE MADDE SIRALADI
Niğde Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın yeni yıla huzur ve güven ortamı içinde girmelerini temin etmek, genel güvenliğin, asayişin muhafazası ile kamu düzenini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri doğrultusunda ilimizde güvenlik tedbirleri alındı. Bu kapsamda, yeni yıl programları dolayısıyla insan yoğunluğunun artabileceği konaklama tesisleri, eğlence mekânları, restoran, kafe ve benzeri yerlerde etkin, yoğun denetimler gerçekleştirilecek olup, görevli personel sayısı artırılacak. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, kutlama gerçekleştirilen meydan ve alan ile eğlence yerlerinde güvenlik birimlerince tedbirler artırılarak uygulanacak.”
İL GENELİNDE 607 POLİS, 656 JANDARMA GÖREV YAPACAK
Niğde’de il merkezi polis sorumluluk bölgesinde gündüz 24, gece ise 48 yaya devriye görevlisi, 20 Trafik, 23 Asayiş Ekibi planlaması yapılarak toplam 460 personel, İlçelerde 6 Trafik, 18 Asayiş Ekibi ile 24 noktada toplam 147 personel olmak üzere il genelinde 607 polis görev yapacak.
Jandarma sorumluluk bölgesinde ise, toplam 10 bölgede yol kontrol ve arama noktası tertip edilecek.13 Trafik Timi, 142 Asayiş Timi ve 41 diğer unsur olmak üzere 196 ekip ve toplam 656 personel olmak üzere görev yapacak.
TRAFİK GÜVENLİĞİ EN ÜST SEVİYEDE OLACAK
Trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla şehir içi ve şehir dışı karayollarında araç ve seyahat yoğunluğunun yaşanabileceği alanlar / güzergâhlar ile yaya hareketliliğinin oluşacağı noktalarda trafik tedbirleri yoğunlaştırılacak. Şehirlerarası otobüs terminallerinde, ara duraklarda ve karayolu güzergâhları üzerinde yapılan denetimlerde otobüslerin takoğraf, kış lastiği, ışık donanımı ve diğer teknik donanımlar denetlenecek.
SAĞLIK HİZMETLERİ EKSİKSİZ VERİLECEK
İl Sağlık Müdürlüğünce sağlık kurumlarında yeteri kadar personel görevlendirilerek acil servis hizmetleri de dâhil olmak üzere eksiksiz sağlık hizmeti verilmesi sağlanacak.
Niğde Belediye Başkanlığınca (İtfaiye Daire Başkanlığı) yangın ve benzeri tehlikelere karşı her türlü hazırlık yapılacak ve teyakkuz halinde bulunulacak.
Belediye, emniyet ve jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için en üst seviyede tedbir alınarak nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecek. Trafik, zabıta ve vergi denetim elemanları ekipler halinde denetim ve kontrollerini etkin bir şekilde gerçekleştirecek. Telefon arızaları ile elektrik, su, doğal gaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli önlemler alınacak.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber