Bölgesel Off-Road yarışları nefesleri kesti Bölgesel Off-Road yarışları nefesleri kesti

Niğde'de yaz spor okullarının açılışı için geri sayım başladı. Gençlerin dört gözle beklediği yaz spor okulları hem sporun yaygınlaştırılması hem de sağlıklı bir yaşam kültürünün benimsenmesi açısından büyük bir fırsat sunuyor.
25 FARKLI BRANŞTA EĞİTİM VERİLECEK
Kentte geleneksel hale gelen yaz spor okulları, bu yıl da gençleri sporla buluşturmak için kapılarını açıyor. Niğde Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Okulları kayıtları başladı. Bu yıl yaz spor okullarında toplam 25 farklı branşta eğitim verilecek. Gençlerin spor yaparak sağlıklı bir yaz geçirmeleri amacıyla organize edilen bu program, gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
AÇILIŞ 27 HAZİRAN’DA BUÇAKÇAYIR SEMT SAHASINDA
Yaz spor okullarına kayıt yaptırmak isteyenler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezi ve 75. Yıl Spor Salonu'na başvurabilecekler. Yaz okullarının açılış töreni, 27 Haziran 2024 Perşembe günü saat 18.00'da Bucakçayır Semt Sahası'nda gerçekleştirilecek.
“YAZA HAREKETLİ GİRİYORUZ”
Niğde Belediye Başkanı Özdemir, yaz spor okulları hakkında yaptığı açıklamada, “Yaza hareketli giriyoruz” sloganıyla belediyemiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yaz spor okullarımız açılıyor. Atletizm, badminton, basketbol, bisiklet, masa tenisi, kick boks, taekwondo, jimnastik, halter, futbol, hentbol, tenis, muaythai, geleneksel okçuluk, modern okçuluk, judo, voleybol, kayak, güreş, satranç, boks, wushu kung-fu, dart ve yüzme gibi branşlarda eğitimler verilecek. Tüm gençlerimizi sağlıklı bir yaşam için yaz spor okullarımıza katılmaya davet ediyorum. Sağlıklı bir yaşam için Niğde Belediyesi olarak gereken her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz. Bilindiği üzere sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Yaz spor okulumuz tüm gençlerimiz için şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
“GENİŞ BİR YELPAZEDE SPOR YAPMA İMKANI SUNUYORUZ”
Gençlerin küçük yaşlardan itibaren sporla tanışmaları hem fiziksel sağlık hem de disiplin, takım ruhu ve öz güven kazanmaları açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Özdemir; “Her yıl düzenlemiş olduğumuz yaz spor okulları, bu hedefler doğrultusunda gençlere geniş bir yelpazede spor yapma imkânı sunuyor. Her yıl artan ilgi ile birlikte Niğde'deki yaz spor okulları, gençlerin sporla buluştuğu, yeni arkadaşlıklar edindiği ve boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirdiği bir ortam sunuyor. Spor eğitmenlerinin önderliğinde gerçekleşen antrenmanlar ve aktiviteler, gençlerin profesyonel spor eğitimi almalarını sağlarken, aynı zamanda eğlenerek öğrenmelerine de imkan tanıyor.” dedi.
(Salih ALPTEKİN)

Editör: Niğde Haber