Stresli yaşam bipolar bozukluğu tetikleyebilir Stresli yaşam bipolar bozukluğu tetikleyebilir

Niğde Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, spor alanında elde ettiği başarılarla dikkat çekiyor.Okul, farklı spor dallarında bugüne kadar 31 kupa ve 338 madalya kazanmayı başardı. 
BİRÇOK SPOR BRANŞINDA BAŞARI
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğrencileri, futbol, basketbol, voleybol, bilek güreşi, futsal, satranç, bisiklet, yüzme ve masa tenisi gibi birçok spor dalında önemli dereceler elde etti. Okulun spor takımları, katıldıkları yerel ve ulusal turnuvalarda sergiledikleri üstün performansla hem kupa hem de madalya kazandı. Özellikle son beş yılda, spor branşlarında büyük bir atılım yapan lise, birçok önemli turnuvada birincilik elde ederek adından söz ettirdi.
"NİĞDE’NİN EĞİTİMDE YÜKSELEN YILDIZI OLMAYA DEVAM ETMEKTEYİZ"
Kazanılan spor başarılarıyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Özcan Bayır; “Okulumuz Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi akademik başarılarını sosyal kültürel ve spor alanındaki faaliyetleri ile sürdürmektedir. Okulumuzdaki 920 öğrenciden 469 tanesi lisanslı sporcudur. 35 takım sporu 10 bireysel toplam 45 turnuvaya katıldık. Takım sporlarında 10 Birincilik; dokuz ikincilik beş üçüncülük yedi dördüncülük olmak üzere 31 kupa 22’si bireysel 316’sı takım sporlarımız olmak üzere 338 madalya kazandık. Bu başarılarla birlikte Niğde’nin eğitimde yükselen yıldızı olmaya devam etmekteyiz. Başarıda emeği geçen okulumuz beden eğitimi öğretmenlerimize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörlerimize, velilerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimizi de başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Okulumuzu her anlamda başarılı yarınlara taşımak için tüm çalışmalarımızı devam ettireceğiz. ‘’ ifadelerine yer verdi.
ANTRENÖRLER VE ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI
Okul yönetimi ve sporcu öğrencilerin velileri de , “Bu başarıların ardında, öğrencilerin azmi ve disiplinli çalışmasının yanı sıra, antrenörlerin ve beden eğitimi öğretmenlerinin de katkısı oldukça fazla. Antrenörlerin profesyonel yaklaşımı ve öğrencilerle birebir ilgilenmeleri, başarıların anahtarı oldu. Ayrıca, okul yönetiminin spor faaliyetlerine verdiği destek ve sağladığı olanaklar, öğrencilerin yeteneklerini en iyi şekilde sergilemelerine olanak tanıdı. Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, sadece sportif başarılarıyla değil, aynı zamanda öğrencilerinin kişisel gelişimine yaptığı katkılarla da dikkat çekiyor. Sporla uğraşan öğrenciler, takım ruhu, disiplin, sorumluluk ve liderlik gibi önemli değerleri öğreniyor. Bu da onların akademik başarılarına ve sosyal yaşamlarına olumlu yansıyor.” Değerlendirmesinde bulundu.
(Salih ALPTEKİN)

Editör: Niğde Haber