Niğde’de Aşağı Kayabaşı Mahallesi Özbelde bölgesinde hizmet veren 61 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin engelli rampasının olmaması ve engelli asansörünün de hizmet vermemesi, muayene için gelenlerin tepkisine neden oldu.
Vatandaşlar, 61 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin olduğu binadaki asansörün bir süredir çalışmadığını dile getirerek, yetkililerin uzun süredir devam eden soruna çözüm bulmalarını istedi. Yaşlı, engelli ve çocuk arabası kullananlar engelli rampası olmayan binada asansörü de kullanamadıkları için merdivenlerden inip çıkmak zorunda kalıyor.
Sağlık merkezine bir yıldır tedavi için geldiğini söyleyen Hatice Dere, dizlerinden 7 Mayıs’ta protez ameliyatı olacağını söyleyerek, "O kadar zorlanıyoruz ki. Ben görüyorum benden daha yaşlı olanlar var. Bebekli anne ve bebek arabalı anneler var, yaşlılar var. Bizler engelli olarak bu merdivenleri çıkmakta zorlanıyoruz. Burada asansör var ama önünde koskocaman bir taş koymuşlar. Asansör arızasının yapılamayacak bir durumu yok. Hepimizin evinde asansör var. Bu durum bizi çok rahatsız ediyor. Büyüklerimizden ve yetkililerden biran önce çözüm bulmalarını istiyoruz. Ben de buradaki hastaların sözcüsü olarak, benim gibi engelli hastalarla rahatça tedavi olup evlerimize dönmek istiyoruz” dedi.
(İHA)

Rahime Çetin toprağa verildi Rahime Çetin toprağa verildi

A W190528 01